| anonim_4396 a întrebat:

Da,se pare ca iar nu am ce face si ma gandeam sa ma uit la un film horror dar bun si chiar nu stiu la care sa ma uit. Asa ca daca stiti un film horror bun si aveti timp lasati un mesaj aici. Cine gaseste un film bun primeste funda.App. daca vreti lasati in mesaj si o scurta descriere.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

The Invitation e tare.
Ar mai fi :
The Dead Room
The Wicked
Vineri 13
Wrong Turn (seria)
House of Wax
Haunt
Haunting of Whaley House.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Room 1408
Dead silence
The others
Hide and seek
Insidious (1, 2)
The conjouring

| RAY a răspuns:

Uite
http://www.cinemagia.ro/filme-horror/voturi/

cate doresti tu

Shutter Island (2010)
rebuie să rupă legăturile cu lumea oamenilor...
Constantin
Constantine (2005)
Constantin
Regia: Francis Lawrence
Cu: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Tilda Swinton
Gen film: Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 9)
7, 7
2217 voturi
109 păreri
Trailer - Constantine Povestea detectivului Constantin (Keanu Reeves) care a văzut Iadul cu proprii ochi. A reuşit însă să scape şi acum se află undeva la graniţa între viaţă şi moarte. El este ultima noastră apărare împotriva creaturilor întunericului...
Puzzle mortal 2
Saw II (2005)
Puzzle mortal 2
Regia: Darren Lynn Bousman
Cu: Tobin Bell, Dina Meyer, Donnie Wahlberg
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 6)
7, 6
1756 voturi
102 păreri
Trailer - Saw II Geniul nebun care a distrus viaţa victimelor sale în SAW, succesul de anul trecut, s-a întors pentru înca o serie de jocuri sinistre, pe viaţă şi pe moarte. Când este descoperită victima unui nou asasinat care poartă amprenta lui Jigsaw, detectivul Eric Mathews (Donnie Wahlberg) începe o investigaţie atentă şi îl prinde pe Jigsaw fără prea mare efort. Dar pentru acesta, faptul că s-a lăsat prins, nu este decât o parte a planului său mârşav...
Puzzle mortal
Saw (2004)
Puzzle mortal
Regia: James Wan
Cu: Danny Glover, Leigh Whannell, Cary Elwes
Gen film: Horror, Mister, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 7)
8, 3
1688 voturi
158 păreri
Trailer - Saw Înca de la prima secvenţă a filmului Saw, publicul este aruncat în mijlocul acţiunii: doi bărbaţi se trezesc într-o toaletă subterană, amândoi fiind legaţi cu lanţuri de perete. Nu ştiu decât că unul dintre ei trebuie să-l ucidă pe celălalt în opt ore, sau amândoi vor muri. Este un film intens, extrem de complex, cu o intrigă năucitoare şi cu un final surpriză care a şocat publicul la festivalul de lansare. Puzzle mortal are o perspectivă unică, viscerală, asupra ororii umane...
Planeta terorii
Grindhouse (2007)
Planeta terorii
Regia: Quentin Tarantino, Robert Rodriguez
Cu: Kurt Russell, Mickey Rourke, Stacy Ferguson
Gen film: Acţiune, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 6)
7, 9
1678 voturi
23 păreri
Trailer - Grindhouse Quentin Tarantino şi Robert Rodriquez şocheaza din nou cu acest omagiu adus thriller-elor de categorie B, pline de sex şi violenţă, proiectate de obicei în cinematografe specializate denumite "grind houses". Filmul e compus din două lungmetraje: Death Proof (Tarantino), cu un psihopat poreclit Cascadorul Mike (Kurt Russell), care răpeşte şi ucide femei frumoase făcând cascadorii cu maşina, şi Planet Terror (Rodriguez), despre o femeie (Rose McGowan) cu o armă automată în loc de un picior, care luptă alături de partenerul ei specialist în arte marţiale (Freddy Rodriguez) împotriva unei armate de zombie. Cele două filme sunt despărţite de un calup de false trailer-e, semnate de Eli Roth, Edgar Wright şi Rob Zombie...
Sweeney Todd: Bărbierul diabolic din Fleet Street
Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd: Bărbierul diabolic din Fleet Street
Regia: Tim Burton
Cu: Johnny Depp, Helena Bonham Carter
Gen film: Dramă, Horror, Muzical, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 4)
8, 3
1655 voturi
151 păreri
Trailer - Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street Sweeney Todd jura sa se razbune dupa ce a fost inchis pe nedrept. Fost barbier, Todd se intoarce dupa ispasirea pedepsei sa-si redeschida salonul de frizerie, numai ca „cei pe care-i barbiereste nu vor mai fi vazuti niciodata"...
un premiu şi 2 nominalizări Oscar + alte 4 premii/nominalizări
Camera 1408
1408 (2007)
Camera 1408
Regia: Mikael Håfström
Cu: John Cusack, Samuel L. Jackson
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 8)
7, 7
1532 voturi
135 păreri
Trailer - 1408 Ecranizare a unei povestiri scrise de Stephen King, 1408 este povestea unui scriitor de cărţi despre locuri bântuite, Mike, un om foarte practic şi cu sânge rece. Nebăgând în seamă avertismentele directorului hotelului Dolphin, el se cazează într-una dintre camerele acestuia, deşi hotelul este celebru pentru fantomele sale. Ceea ce se va întâmpla în camera 1408 îl va face să scrie cea mai bună carte a sa. Dacă va supravieţui...
Ziua Z: Apocalipsa 3D
World War Z (2013)
Ziua Z: Apocalipsa 3D
Regia: Marc Forster
Cu: Brad Pitt, Mireille Enos, Sterling Jerins, Abigail Hargrove
Gen film: Acţiune, Dramă, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7)
7, 6
1500 voturi
137 păreri
Trailer - World War Z ZIUA Z: APOCALIPSA este un thriller SF al cărui protagonist este Gerry Lane (Brad Pitt), angajat la ONU, care e nevoit să străbată întreaga lume într-o cursă contracronometru pentru a opri o epdiemie care răstoarnă guverne, răscoală armate şi ameninţă să elimine rasa umană...
şi ameninţă să elimine rasa umană...
Puzzle mortal 3
SAW III (2006)
Puzzle mortal 3
Regia: Darren Lynn Bousman
Cu: Shawnee Smith, Tobin Bell
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 2)
7, 2
1488 voturi
111 păreri
Trailer - SAW III Avand-o pe noua sa ucenica Amanda (Shawnee Smith), maestrul cu mintea bolnava din spatele acestor jocuri complicate si crude care au inspaimantat intreaga comunitate si au lasat politia cu ochii in soare a reusit inca o data sa scape si sa dispara...
Resident Evil: Disparitția
Resident Evil: Extinction (2007)
Resident Evil: Disparitția
Regia: Russell Mulcahy
Cu: Milla Jovovich, Oded Fehr
Gen film: Acţiune, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 3)
7, 1
1479 voturi
54 păreri
Trailer - Resident Evil: Extinction Alice se ascunde acum în deşertul Nevada. Femeia se realătură lui Carlos şi L.J., precum şi altor supravieţuitori şi încearcă încă o dată să elimine mortalul virus care îi transformă pe cei contaminaţi în zombi. Şansele lor sunt mai mari acum pentru că Alice a suferit schimbări genetice când a fost prinsă de Umbrella Corporation: puterile ei sunt mărite, iar simţurile îi sunt mai sensibile. Cu toţii vor avea nevoie de ea ca să supravieţuiască...
Prometheus
Prometheus (2012)
Prometheus
Regia: Ridley Scott
Cu: Michael Fassbender, Noomi Rapace, Charlize Theron
Gen film: Acţiune, Horror, SF
NOTA FILM (IMDB: 7)
7, 2
1435 voturi
174 păreri
Trailer - Prometheus Ridley Scott revine la seria care l-a făcut celebru, explorând de această dată evenimente petrecute înainte de Alien. Trei decenii înainte de lupta lui Ripley cu înfiorătorii xenomorfi, o echipă de cercetători descoperă indicii cu privire la originea umanităţii, ceea ce-i îndeamnă să pornească într-o călătorie spre colţurile cele mai întunecate ale universului. Ceea ce vor descoperi îi va arunca într-o luptă pe viaţă şi pe moarte, miza fiind chiar viitorul întregii omeniri...
o nominalizare BAFTA
Avertizarea
The Ring (2002)
Avertizarea
Regia: Gore Verbinski
Cu: Naomi Watts, Daveigh Chase
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 1)
7, 8
1428 voturi
144 păreri
Trailer - The Ring
Lumea de dincolo: Revolta Lycanilor
Underworld: Rise of the Lycans (2009)
Lumea de dincolo: Revolta Lycanilor
Regia: Patrick Tatopoulos
Cu: Michael Sheen, Rhona Mitra
Gen film: Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 6)
7, 8
1400 voturi
79 păreri
Trailer - Underworld: Rise of the Lycans O lupta sangeroasa care a izbucnit de secole intre doua triburi puternice de nemuritori este infatisata in Lumea de dincolo: Revolta Lycanilor. Cel de-al treilea film din saga Lumii de dincolo se intoarce in timp pentru a deslus...
Ceilalți
The Others (2001)
Ceilalți
Regia: Alejandro Amenábar
Cu: Nicole Kidman
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 6)
8, 3
1378 voturi
144 păreri
Trailer - The Others MAI DEVREME SAU MAI TARZIU TE VOR GASI. O femeie care locuieste impreuna cu cei doi copii ai sai intr-o casa intunecata, incepe sa fie convinsa din ce in ce mai mult ca locuinta ei este bantuita...
o nominalizare Globul de Aur + alte 2 nominalizări
Lumea de dincolo 2: Evolutia
Underworld: Evolution (2006)
Lumea de dincolo 2: Evolutia
Regia: Len Wiseman
Cu: Kate Beckinsale, Scott Speedman
Gen film: Acţiune, Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 8)
7, 7
1356 voturi
61 păreri
Trailer - Underworld: Evolution Filmul continua saga razboiului dintre Death Dealers (vampiri) si Lycans-ii (varcolaci). Acum vom afla inceputul razboiului dintre cele doua triburi deoarece Selene (Kate Beckinsale) si Michael (Scott Speedman), hibridul lycan, incearca sa descopere secretele nasterii lor. Noul film este o legenda moderna despre actiune, intrigi si dragoste interzisa, care ii va conduce intr-o lupta pentru a opri razboaiele deoarece nemuritorii trebuie sa-si primeasca in sfarsit pedeapsa...
Lumea de dincolo
Underworld (2003)
Lumea de dincolo
Regia: Len Wiseman
Cu: Kate Beckinsale, Scott Speedman
Gen film: Acţiune, Horror
NOTA FILM (IMDB: 7)
7, 8
1345 voturi
80 păreri
Trailer - Underworld Secole la rând, două specii au evoluat în paralel, ascunse printre oameni - sofisticații Vampiri, și Vârcolacii neînfricați. Cele două specii luptă pentru supraviețuire și au jurat să poarte războiul până când pe Pământ va rămâne o singură specie...
Orfana
Orphan (2009)
Orfana
Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Vera Farmiga, Isabelle Fuhrman, Peter Sarsgaard
Gen film: Dramă, Horror, Mister, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7)
7, 9
1335 voturi
208 păreri
Trailer - Orphan John si Kate, un cuplu cu probleme, iau decizia de a infia un copil in speranta ca acesta ii va face sa se simta ca o adevarata familie. In casa lor ajunge astfel Esther, un ghiocel de fetita in varsta de noua ani, pe care cei doi soti ajung numaidecat s-o indrageasca. Dar pustoaica ascunde un secret ingrozitor si, cand Kate incepe sa intuiasca pericolul care o paste pe ea si pe sotul ei, nimeni nu o crede...
Bun venit în Zombieland
Zombieland (2009)
Bun venit în Zombieland
Regia: Ruben Fleischer
Cu: Emma Stone, Abigail Breslin, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg
Gen film: Acţiune, Aventuri, Comedie, Horror
NOTA FILM (IMDB: 7, 7)
7, 5
1333 voturi
135 păreri
Trailer - Zombieland După ce o epidemie transformă America în "ţara zombilor", un grup de supravieţuitori trebuie să parcurgă un lung şi periculos drum de-a lungul ţării pentru a găsi protecţie în braţele dibace ale unui vânător de zombie interpretat de Woody Harrelsson...
Trăind printre demoni
The Conjuring (2013)
Trăind printre demoni
Regia: James Wan
Cu: Vera Farmiga, Patrick Wilson
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7, 5)
8, 2
1327 voturi
134 păreri
Trailer - The Conjuring Înainte de Amityville, a fost Harrisville. Bazat pe fapte reale, filmul Trăind printre demoni spune terifianta poveste a renumiţilor specialişti în paranormal Ed (Patrick Wilson) şi Lorraine (Vera Farmiga) Warren. Recent stabilită la o fermă retrasă, o familie apelează la ajutorul şi experienţa lor pentru a scăpa de prezenţa întunecată care îi terorizează. Constrânşi să înfrunte entitatea demonică, soţii Warren se văd prinşi în cel mai îngrozitor caz din viaţa lor...
Târâtă în iad
Drag Me to Hell (2009)
Târâtă în iad
Regia: Sam Raimi
Cu: Alison Lohman, Justin Long
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 6)
7, 2
1317 voturi
225 păreri
Trailer - Drag Me to Hell Christine, un ofițer de credite din Los Angeles, are o viață minunată. Asta până când la bancă vine dna. Ganush cerând o prelungire de credit, pe care Christine nu i-o da, și asta ca să-și impresioneze șeful. Drept razbunare, Ganush o blesteamă...
Resident Evil 2: Ultimul război
Resident Evil: Apocalypse (2004)
Resident Evil 2: Ultimul război
Regia: Alexander Witt
Cu: Milla Jovovich
Gen film: Horror, SF
NOTA FILM (IMDB: 6, 2)
6, 9
1301 voturi
72 păreri
Trailer - Resident Evil: Apocalypse A crezut ca erau anihilati. A crezut ca e libera. Dar s-a inselat. Milla Jovovich se intoarce in rolul lui Alice. Se trezeste dintr-un somn lung si isi da seama ca temerile ei cele mai mari erau implinite – strigoii insetati de sange, pe care ea si o elita militara, acum anihilata, luptasera sa-i distruga au fost eliberati in orasul care inconjoara fabrica secreta a corporatiei Umbrella. Descoperind ca ea insasi era un experient Umbrella, Alice s-a imbunatatit bio-genetic cu puteri si...
Interviu cu un vampir: Cronicile Vampirilor
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interviu cu un vampir: Cronicile Vampirilor
Regia: Neil Jordan
Cu: Brad Pitt, Antonio Banderas
Gen film: Dramă, Horror
NOTA FILM (IMDB: 7, 6)
8, 4
1288 voturi
115 păreri
Trailer - Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles A trecut aproape un de când Louis (Brad Pitt) şi-a pierdut soţia. Acum şi-a pierdut şi dorinţa de a trăi. Lestat (Tom Cruise), un vampir misterios, îl place pe Louis şi îi dă "şansa" de a deveni o creatură a întunericului şi a nopţii: un vampir...
un premiu şi o nominalizare BAFTA + alte 4 premii/nominalizări
Van Helsing
Van Helsing (2004)
Van Helsing
Regia: Stephen Sommers
Cu: Hugh Jackman, Kate Beckinsale
Gen film: Acţiune, Aventuri, Horror
NOTA FILM (IMDB: 6)
6, 8
1285 voturi
111 păreri
Trailer - Van Helsing Tinutul legendar al Transilvaniei este o lume in care pericolul rasare odata cu soarele si unde monstrii salasluiesc. Spectatorii vor fi cufundati in sec XIX si plimbati in Londra, Roma, Paris si Transilvania unde diavolul se poate intruchipa...
Destinație finală
Final Destination (2009)
Destinație finală
Regia: David R. Ellis
Cu: Shantel VanSanten, Bobby Campo, Mykelti Williamson
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 2)
7, 1
1280 voturi
165 păreri
Trailer - Final Destination Aflat la câţiva metri de pista unui raliu, Nick are o premoniţie terifiantă: un accident în lanţ îl va ucide pe el şi pe prietenii lui în doar câteva secunde. Imediat ce-şi convinge prietenii să părăsească locul unde se aflau, premoniţia se transformă în realitate. Se va lăsa moartea înşelată sau va porni în căutarea lui Nick şi-a prietenilor săi?
Priest : Răzbunătorul
Priest (2011)
Priest : Răzbunătorul
Regia: Scott Stewart
Cu: Paul Bettany, Maggie Q
Gen film: Acţiune, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 7)
7, 0
1265 voturi
151 păreri
Trailer - Priest Într-o lume pustiită de un război secular între oameni şi vampiri, Priest, un legendar preot războinic, trăieşte anonim într-una dintre aşezările umane controlate de Biserică. Neştiut de nimeni, bărbatul iese din exilul autoimpus când nepoata sa de 18 ani este răpită de un grup de vampiri din împrejurimile oraşului. Ajutat de iubitul nepoatei sale, Hicks, şi de Preoteasă, o fostă membră a legiunii sale de vânători de vampiri de odinioară, Priest porneşte în căutarea rudei sale, în plan fiind şi lichidarea odiosului lider al vampirilor...
Casa de Ceară
House of Wax (2005)
Casa de Ceară
Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Elisha Cuthbert, Chad Michael Murray, Paris Hilton
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 3)
6, 9
1259 voturi
154 păreri
Trailer - House of Wax Un grup de prieteni se duc la un meci de fotbal. Pe drum ei cad prada unor frati asasini dintr-un mic oras abandonat. In scurt timp descopera ca fratii au creat un joc in jurul atractiei orasului, Casa de ceara. Ucigasii au impanzit orasul cu manechine de ceara dar care par foarte reale, ele putand fi chiar vizitatori din trecut ghinionisti care au cazut prada jocului bolnav al celor doi dementi...
Ritualul
The Rite (2011)
Ritualul
Regia: Mikael Håfström
Cu: Anthony Hopkins, Colin O'Donoghue
Gen film: Dramă, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6)
7, 6
1252 voturi
139 păreri
Trailer - The Rite Un tânăr student la teologie merge la Vatican pentru a se iniţia în misterele exorcizărilor. Un profesor al său, fratele Lucas, interpretat de Anthony Hopkins, va avea grijă ca eroul să fie implicat în câteva cazuri de exorcizare cât se poate de reale, care-i vor readuce acestuia credinţa demult pierdută...
Resident Evil: Experiment fatal
Resident Evil (2002)
Resident Evil: Experiment fatal
Regia: Paul W.S. Anderson
Cu: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez
Gen film: Acţiune, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 7)
7, 3
1251 voturi
64 păreri
Trailer - Resident Evil Alice şi Rain sunt conducătoarele unui comando care trebuie să pătrundă în "stup" - un uriaş laborator genetic. În laboratorul, care aparţine unei puternice organizaţii cunoscută sub numele de Umbrella, un virus mortal a scăpat de sub control...
Legenda călărețului fără cap
Sleepy Hollow (1999)
Legenda călărețului fără cap
Regia: Tim Burton
Cu: Johnny Depp, Christina Ricci
Gen film: Fantastic, Horror, Mister
NOTA FILM (IMDB: 7, 4)
8, 3
1245 voturi
103 păreri
Trailer - Sleepy Hollow Ichabod Crane (Johnny Depp) este poliţist în New York. El trebuie să rezolve misterul unor crime îngrozitoare. Trebuie să-l găsească pe Călăreţul fără cap...
un premiu şi 2 nominalizări Oscar
Activitate paranormală
Paranormal Activity (2007)
Activitate paranormală
Regia: Oren Peli
Cu: Katie Featherston, Micah Sloat
Gen film: Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 3)
7, 1
1232 voturi
242 păreri
Trailer - Paranormal Activity Katie şi Micah, doi tineri îndrăgostiţi, se mută într-o casă din San Diego, California. Katie are o anumită fascinaţie pentru fenomenele paranormale şi este convinsă că nişte spirite misterioase sunt pe urmele ei încă din copilarie. Micah este, însă, mai pragmatic din fire şi nu prea ia în serios preocupările mai neobişnuite ale iubitei lui, prin urmare când o prezenţă demonică începe să-şi facă simţită prezenţa în casă, alege să filmeze totul pentru a dovedi că "activitatea paranormală" nu se petrece decât în imaginaţia lui Katie. Dar bineînţeles că nu e aşa...
Puzzle mortal 4
Saw IV (2007)
Puzzle mortal 4
Regia: Darren Lynn Bousman
Cu: Tobin Bell, Costas Mandylor
Gen film: Crimă, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 9)
7, 1
1176 voturi
58 păreri
Trailer - Saw IV Jigsaw şi ucenica sa Amanda au murit. Acum, la ştirea că detectivul Kerry a fost ucis, doi experimentaţi agenţi FBI, Strahm şi Perez, ajung la locul faptei pentru a vedea cum detectivul Hoffmann încearcă să-şi dea seama ce s-a întâmplat cu rămăşiţele lui Jigsaw şi cu puzzle-ul pus la cale de acesta. Când comandantul SWAT este răpit şi aruncat într-un puzzle asemănător, ultimul ofiţer vizat de Jigsaw are doar 90 de minute pentru a ocoli capcanele acestuia şi pentru a-şi salva un vechi prieten...
Resident Evil : Viața de apoi
Resident Evil: Afterlife (2010)
Resident Evil : Viața de apoi
Regia: Paul W.S. Anderson
Cu: Milla Jovovich, Ali Larter
Gen film: Acţiune, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 9)
7, 3
1150 voturi
161 păreri
Trailer - Resident Evil: Afterlife Cea de-a 4-a parte a francizei „Resident Evil", care are la bază un joc video de succes, recurge prima dată la tehnologia 3D. Un horror sf al cărui personaj principal este Alice, o supravieţuitoare a periculosului virus care a devastat oraşul LA...
Un caz de exorcizare
The Exorcism of Emily Rose (2005)
Un caz de exorcizare
Regia: Scott Derrickson
Cu: Jennifer Carpenter, Tom Wilkinson, Laura Linney
Gen film: Dramă, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 7)
7, 6
1127 voturi
112 păreri
Trailer - The Exorcism of Emily Rose Emily își începe studiile universitare departe de casă. Într-o noapte, singură în dormitor, are prima transă terifiantă. Pe măsură ce atacurile devin mai dese și mai brutale, Emily, o catolică practicantă, hotărăște să apeleze la o exorcizare...
Oglinzi malefice
Mirrors (2008)
Oglinzi malefice
Regia: Alexandre Aja
Cu: Paula Patton, Kiefer Sutherland
Gen film: Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 2)
7, 5
1116 voturi
124 păreri
Trailer - Mirrors Ben, un poliţist obligat să demisioneze după ce şi-a ucis partenerul într-un accident, este angajat paznic de noapte într-un imens magazin ars de un incendiu. Primul lucru pe care-l observă Ben în magazin sunt oglinzile strălucitoare, impecabil de curate. Brusc, în ele se reflectă imagini înfiorătoare, iar demonii dinăuntru încep să atace...
Mumia
The Mummy (1999)
Mumia
Regia: Stephen Sommers
Cu: Rachel Weisz, Brendan Fraser, Arnold Vosloo
Gen film: Aventuri, Comedie, Fantastic, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 7)
7, 8
1112 voturi
60 păreri
În 1923, vânătorul de comori Rick O'Connel descoperă în Egipt ruinele unor construcţii în care faraonii legendari şi-au ascuns comorile. Dar tot acolo a fost îngropat de viu şi blestemat preotul Imoteph, care de abia aşteaptă să fie eliberat pentru a se răzbuna...
o nominalizare Oscar
Silent Hill
Silent Hill (2006)
Silent Hill
Regia: Christophe Gans
Cu: Radha Mitchell, Sean Bean
Gen film: Fantastic, Horror, Mister, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 6)
7, 5
1105 voturi
128 păreri
Trailer - Silent Hill
Destinație finală 5
Final Destination 5 (2011)
Destinație finală 5
Regia: Steven Quale
Cu: Emma Bell, Arlen Escarpeta, Nicholas D'Agosto
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 9)
7, 0
1101 voturi
137 păreri
Trailer - Final Destination 5 În Final Destination 5, Moartea este dezlănţuită de premoniţia unui om care îşi salvează colegii de la pieire când un pod suspendat se prăbuşeşte. Însă aceşti nefericiţi nu ar fi trebuit să scape cu viaţă ş intră într-o cursă cumplită împotriva timpului, încercând cu disperare să găsească o cale de a sfida planurile morţii. Şi încă o dată se dovedeşte că indiferent unde încearcă să fugă, indiferent unde s-ar ascunde... Moartea nu poate fi păcălită...
Lumea de dincolo: Trezirea la viață
Underworld: Awakening (2012)
Lumea de dincolo: Trezirea la viață
Regia: Måns Mårlind, Björn Stein
Cu: Kate Beckinsale, Sandrine Holt, Michael Ealy, India Eisley
Gen film: Acţiune, Fantastic, Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 4)
7, 7
1092 voturi
131 păreri
Trailer - Underworld: Awakening După ce a fost ţinuta într-o stare de comă, timp de cincisprezece ani, vampirul Selene află că ea are un copil vampir de paisprezece ani, un Lycan hibrid, pe nume Nissa, şi atunci când ea o găseşte trebuie ca împreună cu ea să împiedice BioCom din a mai crea super-lycani, capabili să ucidă toţi vampirii...
Omul-lup
The Wolfman (2010)
Omul-lup
Regia: Joe Johnston
Cu: Emily Blunt, Anthony Hopkins, Benicio Del Toro
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 8)
7, 1
1088 voturi
142 păreri
Trailer - The Wolfman Larry se întoarce la casa părintească pentru a se împăca cu tatăl său. Aici se îndrăgostește de Gwen. Când Larry o salvează pe o prietenă a lui Gwen de un lup, bărbatul e mușcat și devine vârcolac. Sătenii încep să vâneze bestia...
un premiu Oscar
Destinație finală
Final Destination (2000)
Destinație finală
Regia: James Wong
Cu: Devon Sawa, Ali Larter
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 7)
7, 8
1080 voturi
85 păreri
Trailer - Final Destination Alex Browning este un student cu inzestrari paranormale care are o premonitie sumbra in legatura cu propriul sau destin si al prietenilor sai. La imbarcarea in avionul cu destinatia Franta el presimte o nenorocire si, dupa ce isi convinge colegii ca aparatul va exploda in zbor, cere pilotului sa ii lase la sol. Avionul decoleaza fara Alex si prietenii acestuia si va sari in aer chiar la desprinderea de pe pista, fara ca vreun pasager sa supravietuiasca...
Destinație finală 3
Final Destination 3 (2006)
Destinație finală 3
Regia: James Wong
Cu: Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman
Gen film: Acţiune, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 5, 8)
7, 1
1076 voturi
85 păreri
Trailer - Final Destination 3 Eleva de liceu Wendy Christenson are o premoniţie despre un accident de montaigne-russe dezastruos în care este implicată alături de mai mulţi prieteni şi colegi. Wendy îi avertizează pe toţi şi reuşeşte să scape împreună cu mai mulţi prieteni pe care îi convinge să nu se urce în roller-coaster înainte de cursa fatală, iar trenuleţul porneşte şi se prăbuşeşte exact ca în premoniţia fetei...
Negura
The Mist (2007)
Negura
Regia: Frank Darabont
Cu: Marcia Gay Harden, Thomas Jane
Gen film: Horror
NOTA FILM (IMDB: 7, 2)
7, 4
1055 voturi
137 păreri
Trailer - The Mist După o furtună violentă, artistul David Drayton şi locuitorii unui mic oraş sunt victimele atacului unor creaturi invizibile, camuflate de o ceaţă bizară. Se pare că acestea sunt rezultatul unui experiment realizat la o bază militară din apropiere. Baricadaţi într-un supermarket, Drayton şi prietenii săi trebuie să le ţină piept creaturilor...
Femeia în negru
The Woman in Black (2012)
Femeia în negru
Regia: James Watkins
Cu: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer
Gen film: Dramă, Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 4)
7, 3
1045 voturi
116 păreri
Trailer - The Woman in Black Daniel Radcliffe este Arthur Kipps, un tânăr avocat venit într-un mic sat de pe litoralul britanic pentru a face ordine în hârtiile unei văduve bogate decedate recent. În imensul conac al acesteia, aflat pe o limbă de pământ pe care mareea o separă complet de uscat, Arthur va avea parte de câteva experienţe neliniştitoare care îl vor face curând să cerceteze în sat istoria familiei văduvei...
Puzzle mortal VI
Saw VI (2009)
Puzzle mortal VI
Regia: Kevin Greutert
Cu: Tobin Bell, Costas Mandylor
Gen film: Crimă, Horror, Mister, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6)
7, 8
1042 voturi
96 păreri
Trailer - Saw VI În misiunea lui bolnavă de a-i face pe cei din jur să "aprecieze" viaţa, Jigsaw îşi continuă seria de capcane, pedepse şi jocuri malefice. Şi de această data filmul va fi lansat la miezul nopţii, în preajma nopţii de Halloween...
Dracula: Povestea nespusă
Dracula Untold (2014)
Dracula: Povestea nespusă
Regia: Gary Shore
Cu: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon
Gen film: Acţiune, Dramă, Fantastic, Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 3)
7, 3
1040 voturi
77 păreri
Trailer - Dracula Untold Istoria României are parte de o nouă cosmetizare din partea Hollywood-ului cu Dracula Untold, care spune povestea lui Vlad Ţepeş explorând evenimentele tragice ce au dus la transformarea sa în "cel mai faimos vampir din toate timpurile". Povestea începe când Vlad (Luke Evans) era încă muritor şi descrie relaţia turbulentă a familiei domnitorului cu violentul şi lacomul sultan Mehmet (Dominic Cooper). Pentru a-şi salva ţara şi familia, Vlad şi-a vândut sufletul diavolului, ne învaţă filmul regizat de Gary Shore...
Predators
Predators (2010)
Predators
Regia: Nimród Antal
Cu: Alice Braga, Adrien Brody
Gen film: Acţiune, Aventuri, Horror, SF, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 4)
7, 0
1022 voturi
146 păreri
Trailer - Predators Un grup de oameni se va trezi pe una dintre planetele controlate de predatori. Protagoniştii vor avea de furcă pentru a scăpa din capcanele şi cursele întinse de predatori, iar pericolele nu vor veni doar din afara grupului...
Destinație finală 2
Final Destination 2 (2003)
Destinație finală 2
Regia: David R. Ellis
Cu: A.J. Cook, Ali Larter
Gen film: Horror, Thriller
NOTA FILM (IMDB: 6, 2)
7, 6
988 voturi
62 păreri
Trailer - Final Destination 2 PENTRU FIECARE INCEPUT EXISTA SI UN SFARSIT. Ca si in primul film, Final Destination 2 se...
Hansel și Gretel: Vânătorii de vrăjitoare
Hansel and Gretel: Witch Hunters (2013)
Hansel și Gretel: Vânătorii de vrăjitoare
Regia: Tommy Wirkola
Cu: Gemma Arterton, Jeremy Renner
Gen film: Acţiune, Fantastic, Horror
NOTA FILM (IMDB: 6, 1)
7, 1
973 voturi
99 păreri
Trailer - Hansel and Gretel: Witch Hunters La 15 ani de la înfricoşătoarele evenimente din căsuţa de turtă dulce, Hansel şi Gretel sunt doi neîntrecuţi vânători de vrăjitoare...

| faramatania a răspuns:

The Unborn (2009),Case 39 (2009),The Mist (2007),Martyrs (2008),Drag Me To Hell (2009),It Follows (2014)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As above, so below 2014
http://www.playfs.com/......itrat.html
sau
The Possession of Michael King 2014
http://www.playfs.com/......itrat.html
Eu acum mă uit la
Contracted 2013

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The Ring.Probabil il cunosti, dar iti spun si descrierea.Este vorba de o fata moarta cu care daca te-ai plimba cu ea in 7 zile vei fi mort.Cam asta e tot.

| Giozy a răspuns:

The hallow

| AleXx090 a răspuns:

Mersi pentru filme, acum sigur o sa am la ce sa mă uit când nu am ce face.