| BaiatDeTreaba1986 a întrebat:

Daca stie careva numele unui film...este vorba despre 2 copii, unul mai instarit, care sunt prieteni, unul statea in oras, celalalt la periferie intr-o zona saracacioasa pentru ca era cu nazisti sau ceva de genul, imi mai aduc aminte de o scena cand dorm iar mama unuia intra in camera si spune: " miroase a barbat aici". La final cel instarit i-a bicicleta si se duce sa-si viziteze prietenul, cand ajunge la el vede ca familia prietenului este luata de armata (politie) iar prietenul cel sarac sare sa-si apere familia si in acel moment este impușcat. Prietenul se sperie si pleacă in care si el este reținut dar spune politiei sa se uite cum este imbracat ca el nu este din zona

3 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Băiatul în pijama vărgată?

| BaiatDeTreaba1986 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Nu e ala, ti se pare ca e vreunul impuscat? Nu sunt aman2 inchisi si omorati?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru BaiatDeTreaba1986):

Nu citisem chiar tot cu atenție, la asta îmi aducea cu gândul.
Scuzele mele