| MaliciousDeath a întrebat:

Deci as vrea si eu niste recomandari de filme anime, dar nu unele bazate pe animeuri deja existente.
Pana acum am vazut:Tonari no Totoro, Hotarubi no Mori e, 5 cm per second,Spirited away,Cencoroll, The girl who leapt through time, Steamboy, Tekkonkinkreet...
Prefer sa-mi spuneti unele vazute de voi care stiti ca merita.Nu vreau doar simple nume luate de pe net. big grin
Daca sunt si mai noi si cu grafica misto, e si mai bine.:3

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Asta e una dintre întrebările care mă fac să regret că nu am acordat suficientă atenție acestui gen de film.
Am văzut prea puține, mi-au plăcut aproape toate. Amintesc în special: Perfect Blue (1997), Grave of the Fireflies (1988), Howl's Moving Castle (2004) și Akira (1988).
Vizionare plăcută.

5 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Tad the Lost Explorer (2012)
Madly Madagascar (2013)
Zambezia
Tinker Bell: Secret of the Wings
Sunt super. Le-am vazut si eu
Funda?

| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| BiaIoana98 a răspuns:

ANIMEURI
Kanon, Little Busters, sukitte ii na eu,rosario vampire, amnesia, death note, bleach, nana, 07-Ghost, Guilty Crown, Death Note, Kuroshitsuji, Vampire Knight, Brave 10, Shiki, Blood-C, Blood+, K, Zetsuen no Tempest, La storia della Arcana Famiglia, Code:Breaker, Hakkenden: Touhou Hakken Ibun, BTOOOM!, Kami-sama Hajimemashita, Hiro no Kakera, Hakuoki, Umineko no naku koro ni, Special A, Sankarea, Shin Sekai yori, Hatenkō Yūgi, Yamato Nadeshiko Shichi Henge(The Wallflower, Mouryou no Hako, Tasogare OtomeXAmnesia, Psychic Detective Yakumo, D.Gray Man, bakemonogatari, ao no exorcist, Karneval
Tin mult la grafica, in animeuri ma refer, inteleg ce vrei sa spui.

| MaliciousDeath explică (pentru BiaIoana98):

Cea mai mare parte dintre ele le-am vazut deja.Desi eu am cerut filme, iti multumesc oricum.laughing

| Endrew a răspuns:

Vrajitorul din oz
e super filmu are animatie si personaje reale.