| Anonim123i a întrebat:

Dintre fanii de anime-uri, cine îmi poate spune niște anime-uri scurte, gen câteva sezoane?
Țin să menționez că am văzut doar Death note și Full metal alchimist (care mi-o plăcut foarte mult )

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu-s neaparat fan anime, dar imi amintesc cateva vazute cu ceva ani in urma, mi-au placut mult, deci alaturi de Death Note mi-au placut si :

Boku dake ga Inai Machi (Erased) -13 episoade de 22 minute fiecare

A Silent Voice: The Movie -acesta este tip film are o durata de 2 ore si 10 minute

Your Name.(2016) -la fel este tip film animat si nu serial

Death Parade - 12 episoade a cate 24 minute fiecare

Noragami -acest serial anime nu mi-a placut l-am abandonat dupa 2-3 episoade

Elfen Lied (2004-) pe numele original Erufen rîto -este superb, mi-a placut mult, recomand neaparat sa il vezi!

| dullcat a răspuns (pentru Simpatic):

+1 pentru A Silent Voice si Your name.

| Simpatic a răspuns (pentru dullcat):

thumbs up

| dullcat a răspuns:

Nu te poti numi fan anime fara sa vezi Naruto.laughing Dar e destul de lung, chiar si daca sari peste fillere.

Asta e singurul scurt care imi vine in minte, fiindca nici eu n-am vazut chiar asa multe:
https://myanimelist.net/anime/32729/Orange

| J0B0MAT a răspuns:

Blue eye samurai
My happy marriage
Castlevania nocturne
Au câte un sezon, apărute recent pe Netflix, foarte bune toate.

| IKugaI a răspuns (pentru J0B0MAT):

Și Omniojy este ok, tot pe Netflix

| Xox0 a răspuns:

Blue Gender

Răspuns utilizator avertizat
| IKugaI a răspuns:

1-Vinland Saga
2-The God of High School
3-Shaman King(uitate la cel din 2001)
4-Magi: The Labyrinth of Magic
5-Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
6-Kimetsu no Yaiba
7-Kekkai Sensen
8-Haikyuu!
9-Fullmetal Alchemist: Brotherhood(uitate si la asta)
10-Enen no Shouboutai
11-Dr. Stone
12-D.Gray-man
13-Charlotte
14-Ao no Exorcist: Kuro no Iede
15-Ansatsu Kyoushitsu
16-Ajin
17-Bungou Stray Dogs
18-86 Eighty-Six
S-ar putea sa nu îți placa unele de-aia ți-am dat mai multe