| Ecea_Diana_1997 a întrebat:

Hei! Imi poate spune cineva rezumatul detaliat al serialului "Pretty little liars"? kiss

Răspuns Câştigător
| Anonim0078965 a răspuns:

Scuze ca nu am mai revenit, dar am avut niste probleme cu net-ullaughing Deci tocmai ce am terminat serialul si nu stiu daca mai tin minte toate amanuntele. Deci am ramas la Mona.Ea a fost rapita de A, iar pe toti ceilalti i-a facut sa creada ca a murit. Mona era tinuta captiva intr-un loc foarte ciudat, era fortata sa se prefaca ca ea este Alison(parca era drogata) si intr-un final si fetele au ajuns la ea(in afara de Alison).Au fost foarte chinuite si erau tinute captive in camere care semanau cu camerele lor(foarte ciudat).Ma rog..pana la urma au fost salvate si de atunci politia le urmarea peste tot.Si de aici vine cea mai interesanta parte, pentru care merita totul.Deci fetele primesc de la A un filmulet in care sunt:Alison, fratele acesteia, Jason si inca un baiat.Initial nimeni nu stie cine este acest baiat, pana cand jason recunoaste ca a fost prietenul lui imaginar, dar cum poate sa fie imaginar cand se vede in filmare.Aici urmeaza o intreaga tevatura,pana tatal lui Alison recunoaste ca baiatul acela este Charles, fratele lui Alison si al lui Jason. Intr-o zi, cand Alison era mica, Charlie, cum era alintat, a incercat sa o omoare pe Alison asa ca parintii l-au dus la Radley(spital de nebuni ).Si a stat acolo o vreme, pana a murit laughing sau cel putin asa credeau ceilalti.Charles a plecat de la spital si a devenit Cece.Da, stiu e ciudat.Nici acuma nu am intreles treaba asta..plus ca in timp ce era la Radley mama lui Charles ii tot aducea rochii.(nici acum nu inteleg daca era fata sau baiat, ma rog...). Acest Charles tot incerca sa dea de Jason sau Alison, dar nu reusea, pana la un moment dat cand s-a intalnit cu alison si i-a spus toata povestea.Si in finalul sezonului ne sunt prezentate cele 5 fete peste 4 ani.Alison e profesoara si in timp ce preda, celelate 4 vin la ea in fuga si spun,, Trebuie sa plecam, Alison! A venit aici din nou, pentru tine'' apoi Spencer intervine,, E prea tarziu, deja e aici!''

11 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

REZUMAT laughing
4 fete sunt amenintate si urmarite de un maniac care se numeste A, le strica planurile, le face probleme in scoala, acasa cu parintii, cu iubitii si le obliga sa faca unele chestii avandu-le la mana cu fel de fel de inregistrari(pentru ca el le urmareste peste tot). Apoi ele afla ca acel A ar avea legatura cu prietena lor care se spune ca e moarta si o lungesc pana in sezonul 6 cand afli cine e A laughing

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru InVisible99):

Si cine e?

| InVisible99 a răspuns (pentru Ecea_Diana_1997):

Daca iti zic pentru ce te mai uiti?laughing

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru InVisible99):

Zici sau?

| Anonim0078965 a răspuns:

Pai personajele sunt Aria Montgomery, Hanna Marin, Spencer Hastings, Emily Fields si Alison. La inceput fiecare avea defecte si nu erau populare..ma rog.Alison le-a ajutat sa se ridice si le-a format intr-un fel, ea devenind sefa lor.Le stia secretele le sfatuia; pana intr-o zi cand Alison disparuse.Ea a fost lovita la cap si ingropata de vie. Dupa disparitia acesteia, celelalte s-au departat pana cand au inceput sa primeasca toate mesaje de la cineva care se semna cu,, A''. Acesta le trimite mesaje cum ca le va spune secretele, pe care doar Alison le stia iar fetele au fost sigure ca A este Alison, care doar isi bate joc de ele.Pana la urma e gasit cadavrul lui Alison si isi dau seama ca altcineva rade de ele,Aria se indragosteste de Ezra, noul prof de engleza, Spencer de Wren,iubitul surorii ei,iar Emily descopera ca este lesby, fiind atrasa de o vecina.A face in asa fel in care fetele sunt nevoite sa dezvaluie niste secrete. Spencer sa-i spuna surorii ei, Melissa ca se intalneste cu Wren, iar Aria e fortata sa-i spuna mamei ei ca tatal ei se intalneste cu alta femeie. Emily il intalneste pe Toby si curand vor avea o relatie, iar Hanna va fi cu Caleb.Ma rog...A le pune pe fete in tot felul de situatii dificile.Acestea o suspecteaza ca fiind A pe:Melissa, pe Jenna (o fata oarba ), pe toby, pe Ezra. Apoi Alison le tot apare in vis la fete pana isi dau seama ca de fapt Alison traieste.Aceasta o sa vina inapoi si spune ca a fost sechestrata, dar fetele cred ca ea e capul rautatilor si Alison ajunge la inchisore.Chiar si dupa, A continua si fetele afla ca s-au inselat. Mona o prietena care le ajuta sa dezlege misterul cu A, este omorata de acesta (cel putin asa cred ele), iar A continua cu mesajele.Voi continua si maine ca mai e mult de povestit si mi-e somnlaughing

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru Anonim0078965):

Cine e a? cece"?

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru Anonim0078965):

Wow. incurcat serial. eu am vazut pana la sezonul4/ep 08 si toby cu caleb descopera ca cece este a thinking ea este in final, nu? nu ai fost foarte exact

| Anonim0078965 a răspuns (pentru Ecea_Diana_1997):

Da, Cece este.Doar ca trebuie sa te uiti la tot serialul ca sa intelegi.E foarte complicat.(Mersi de funda, daca mai ai intrebari iti raspundwinking )

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru Anonim0078965):

Momentan nu :3 merci mult si eu

| InVisible99 a răspuns (pentru Ecea_Diana_1997):

Ce sa te mai uiti, rahat laughing Cece e fratele travestit, operat de ma-sa si devine fetita, hai vizionare placuta laughing))

| Anonim0078965 a răspuns (pentru Ecea_Diana_1997):

Scuze ca nu am mai revenit, dar am avut niste probleme cu net-ullaughing Deci tocmai ce am terminat serialul si nu stiu daca mai tin minte toate amanuntele. Deci am ramas la Mona.Ea a fost rapita de A, iar pe toti ceilalti i-a facut sa creada ca a murit. Mona era tinuta captiva intr-un loc foarte ciudat, era fortata sa se prefaca ca ea este Alison(parca era drogata) si intr-un final si fetele au ajuns la ea(in afara de Alison).Au fost foarte chinuite si erau tinute captive in camere care semanau cu camerele lor(foarte ciudat).Ma rog..pana la urma au fost salvate si de atunci politia le urmarea peste tot.Si de aici vine cea mai interesanta parte, pentru care merita totul.Deci fetele primesc de la A un filmulet in care sunt:Alison, fratele acesteia, Jason si inca un baiat.Initial nimeni nu stie cine este acest baiat, pana cand jason recunoaste ca a fost prietenul lui imaginar, dar cum poate sa fie imaginar cand se vede in filmare.Aici urmeaza o intreaga tevatura,pana tatal lui Alison recunoaste ca baiatul acela este Charles, fratele lui Alison si al lui Jason. Intr-o zi, cand Alison era mica, Charlie, cum era alintat, a incercat sa o omoare pe Alison asa ca parintii l-au dus la Radley(spital de nebuni ).Si a stat acolo o vreme, pana a murit laughing sau cel putin asa credeau ceilalti.Charles a plecat de la spital si a devenit Cece.Da, stiu e ciudat.Nici acuma nu am intreles treaba asta..plus ca in timp ce era la Radley mama lui Charles ii tot aducea rochii.(nici acum nu inteleg daca era fata sau baiat, ma rog...). Acest Charles tot incerca sa dea de Jason sau Alison, dar nu reusea, pana la un moment dat cand s-a intalnit cu alison si i-a spus toata povestea.Si in finalul sezonului ne sunt prezentate cele 5 fete peste 4 ani.Alison e profesoara si in timp ce preda, celelate 4 vin la ea in fuga si spun,, Trebuie sa plecam, Alison! A venit aici din nou, pentru tine'' apoi Spencer intervine,, E prea tarziu, deja e aici!''

| Morelove a răspuns:

Cu ceva timp in urma o fata dintr.un grup de prietene a murit. Si acele fete incep sa primeasca mesaje toate in acelasi timp de la cineva cu initiala a (initiala numelui fetei moarte) si ele o cauta, primesc indicii...bla,bla,bla uita te la trailer sau citeste pe net daca nu ai inteles de la mine.