| Nicoleta09 a întrebat:

Hei, TPU, imi puteti spune niste filme de dragoste frumoase (emotionante). Cele mai frumoase filme primesc Fundita:* big grin

Răspuns Câştigător
| malinutza023 a răspuns:

Incearca " A walk to remember ", " If only ", " Ghost", "Tres metros sobre el cielo", " One day " si " Love story " eu le-am vazut pe toate si la toate am plans, sper sa-ti place.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Malèna (2000), In The Mood For Love (2000), Out of Africa (1985), The Dreamers (2003), The Reader (2008), Bitter Moon (1992), Amour (2012), Somewhere in Time (1980), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961), Eat Pray Love (2010), Breaking the Waves (1996), Steaua fără nume (1966)...

| Diiiia a răspuns:

Tres metros sobre el cielo
Tengo ganas de ti
Letter to Juliet
A walk to remember
Remember me
The Lucky one
The notebook
Dear John
LOL
Acestea le-am vazut eu si sunt minunate!

| OnuOnulică a răspuns:

The Notebook: Allie Hamilton şi Noah Calhoun s-au întâlnit într-o seară la carnaval şi se îndrăgostesc. Părinţii ei nu consimt legătura fiicei lor, deoarece familia lui Noah nu este suficient de bogată şi cunoscută, şi hotărăsc să se mute departe, cât mai departe de Noah.

Keith: Natalie, o populara eleva de 17 ani, traieste ca si cand viata nu ar mai avea taine pentru ea. Cel putin pana ce in peisaj apare Keith Zetterstrom, un baiat de care tanara se indragosteste nebuneste.

Dear John: Inspirat de un roman al lui Nicholas Sparks (care a mai scris şi The Notebook sau A Walk to Remember), Dear John îl are ca protagonist pe John Tyree (Channing Tatum), un soldat care se îndrăgosteşte într-o permisie de frumoasa, dar şi conservatoarea studentă Savannah (Amanda Seyfried). Titlul filmului vine de la începutul scrisorilor pe care i le trimite Savannah soldatului.

A Walk to Remember: Un baiat rebel se indragosteste de cea mai ingenua creatura a liceului iar dragostea lor ii va transfigura pe amandoi.

One Day: Emma (Hathaway) şi Dexter (Sturgess) se întâlnesc prima dată în 1988 şi se îndrăgostesc. Ei decid că cea mai bună modalitate de a-şi păstra vii sentimentele este de a nu se vedea decât o singură zi pe an. Însă, după 20 de asemenea întâlniri, cei doi îşi dau seama că lucrurile încep să se schimbe.

| faramatania a răspuns:

Now Is Good
Sweet November
Never Let Me Go
One Day
If Only
Dear John
The Last Song
The Vow
A Walk To Remember
The Notebook
Keith
Waiting For Forever
Three Steps Above Heaven
I Want You (2012)
Upside Down
Wicker Park

| Florenta16 a răspuns:

3MSC, Tengo Ganas de Ti, Midnight in Paris, Sweet November, Love Story, When in Rome, The Vow, The Notebook si multe altele. fundita!

| AndruHara a răspuns:

Singurul film care m-a facut sa plang a fost ''A walk to remember''. Nu am plans nici la ''Titanic'', dar am admirat regia acelui film. Poti, de asemenea, sa vezi ''Dear John'' sau ''The notebook''. Astea sunt clasicele recomandate.Mai sunt si cele cu adolescenti gen ''The Princess Diaries'' sau ''O Cenusareasa moderna'', cu Hillary Duff, sau ''O alta Cenusareasa moderna'' (pe bune, asa se numeste), cu Selena Gomez. Mai sunt multe. Poti cauta filme de Craciun pentru ca sunt intr-adevar geniale si acelea. In categoria Dragoste, Drama ar mai fi de adaugat un film de-al lui Jennifer Love Hewitt, cea din ''Ghost Whisperer''. Filmul se numeste ''If Only'' si este de asemenea, un film special. Sper ca te-am ajutat.