| ade26de a întrebat:

M-am uitat mai demult la un film si vreau sa ma ajutati sa imi dau seama cum se cheama ca sa il vad din nou.
Tot ce mai tin minte e ca o mama si 2 copii ( fata si baiat ) locuiau pe o insula. Mama ii tot invata chestii despre viata si altele pana cand a murit. Au ingropat-o in inprejurimi si dupa si-au trait viata in insula. Pe vremea aia erau adolescenti.
La un moment dat si-au dat seama ca s-au indragostit unul de altul. Si nu mai stiu ca parca nu erau frati real, dar la final stiu ca au devenit un cuplu dupa mai multe probleme.
Deci daca aveti vreun indiciu macar spuneti-mi va rog!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| olaruandra2000 a răspuns:

Filmul este Laguna Albastra dar versiunea 1990 zic asta pentru ca exista si versiunea 1980 si cea din 2012. Ce zici? Funda?;-*

| ade26de explică (pentru olaruandra2000):

DAA! Mersi frumos!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Return To The Blue Lagoon

| faramatania a răspuns:

Return To The Blue Lagoon (1991)
http://www.cinemagia.ro/......stra-9569/