| andreeass a întrebat:

Vreau sa fac un film si nu stiu cum! Am facut rost de multi prieteni si ne-am dat rolurile si va fi un film de comedie pentru ca este mai usor de facut! Daca ma puteti ajuta cu sfaturi va multumesc foarte mult! As da funda dar nu stiu cum! Pare rau! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

Intai va trebui sa va procurati o camera de filmat. Dupa care va trebui sa stabiliti regizorul filmului si de preferat ar fi ca acela sa nu aiba si un rol in film, pentru a se putea concentra numai pe regie. De asemenea trebuie sa aveti minim un cameraman. Puteti sa va luati si un trepied, pentru daca o sa filmati toate scenele cu camera in mana, nu o sa mai iasa asa de bine. Dupa ce terminati, il bagati in calculator. Daca vreti sa faceti si efecte, gen muzica pe fundal, descarcati programul Sony Vegas. Este un pic cam profesional, asa ca va trebui sa urmariti niste tutoriale pe YouTube ca sa creati efectele dorite. Ca sa fie mai usor de urmarit, puteti adauga in acelasi program si o subtitrare. Sper ca v-am ajutat. Bafta!

| andreeass explică (pentru IoanaBogdana):

Mi-ati fost amandoi de foarte mare ajutor si nu stiu pe cine sa aleg pentru ca am urmare instructiunile amandurora! Multumesc pentru raspuns! Oh! Este prima intrebare pe care p pun pe acest site! Sa dau funda inseamna sa declar raspunsul castigator? Daca da o felicit pe Ioana Bogdana pentru ca e castigatoare!

| faaalyoana a răspuns (pentru andreeass):

Vezi ca in dreptul raspunsului ei, undeva in dreapta apare o funda, da click pe ea.

| andreeass explică (pentru faaalyoana):

Merci mult !

| Teodora66 a răspuns (pentru andreeass):

Nu nuuu ma supar! eu incercam sa te ajut doar

8 răspunsuri:
| Letitia_Daniela_1985 a răspuns:

Buna ziua uite iti dau un site de calitate unde poti vedea filme de calitate
www.filme-subtitrate.com

| Teodora66 a răspuns:

Dragut! păi îți ''angajezi" un cameraman ca sa filmeze, cineva care se pricepe, si restul prietenilor in rol, apoi daca ai cablu la camera il bagi pe calc. sper ca te-am ajutat. funda?:03

| andreeass explică (pentru Teodora66):

Si tu mi-ai fost de mare ajutor dar IoanaBogdana m-a ajutat mai mult! Imi pare rau! Sper sa nu te superi!

| andreeass explică (pentru Teodora66):

I(mi pare rau pentru ca si tu mi-ai fost de mare ajutor! Sper sa nu te superi