| noemi99 a întrebat:

In ce episod din The Vampire Diaries, sezonul 4 este transformata Elena in vampir? Si de catre cine?

5 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Elena este transformata în vampir în ultimul episod al sezonului 3, dar se trezeşte în primul episod al sezonului 4. Este transformată pentru ca ea moare în accident şi are sângele lui Damon în organism, deci practic Damon o transformă.

| Theoryofabook a răspuns:

Damon este cel care o transforma deoarece el i-a dat sange de vampir inainte sa moara

| corina9700 a răspuns:

De fapt se intampla altfel.Rebekah vrea sa-l faca pe Klaus sa nu il mai intereseze de Elena si sangele ei singurul mos este ca Elena sa moara.Cand ea era in masina cu Matt Rebeka apare in fata lor iar Matt cade in apa.Cand stefan vine sa o salveze ea prefera sa moara dar de fapt ea avea sangele lui Damon in organism.

| Cernatescu a răspuns:

In ultimul episod din sezonul 3 se transfoma in vampir si nu o transforma cineva intentionat. Face un accidet cu masina si moare avand in ea sangele lui damon.

| Pandii233 a răspuns:

Elena se transforma in vampir la sfarsitul sezonului al 3-lea deoarece ea era in masina cu Matt si tocmai cand sa treaca podul acela unde parintii Elenei murise Rebekah apare in fata lor, iar Matt cade cu masina in apa, apoi vine Stefan sa ii salveze, dar prima oara il salvaze pe Matt, si cand sa vina ea era moarta, dar avea in sange organisuml lui Damon.Dar se intampla asta din cauze unei asistente ca inainte de accident aceasta ii injectase sangele lui Damon pentru a o salva deoarece lesinase.
Funda?