| galata1993 a întrebat:

Nu-mi amintesc numele filmului in care un psihopat tinea in beciul lui o fata tanara, va rog daca stiti spuneti-mi! funda.

6 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Poți să dai mai multe detalii?
Sunt multe filme în care psihopatul răpește o anumită persoană și o închide într-un loc întunecat.
Uite, primul care-mi vine în minte este „The Silence of the Lambs" - Tăcerea Mieilor (1991) cu Anthony Hopkins.
Scena în care Buffalo Bill o ține prizonieră pe tânără: http://www.youtube.com/watch?v=RQb2m6VJ-eo

| galata1993 explică (pentru Diabolique):

Este un psihopat, gras cu ochelari, care o rapeste si o tine inchisa in beci, pe parcurs se indragostete de ea, la sfarsit reuseste sa scape si il omoare pe gras. nu este cel precizat mai sus, daca ai idee, spune-mi te rog/ merci

| Diabolique a răspuns (pentru galata1993):

Seamănă cu „Otis" (2008), însă sunt câteva detalii care se deosebesc de descrierea ta. În cazul acestui film, după ce victima scapă din mâinile psihopatului „gras cu ochelari", familia acesteia caută răzbunare.
http://www.youtube.com/watch?v=oBiHlW29-dU

| galata1993 explică (pentru Diabolique):

Tipul seamana cu cel descris de mine mai sus, dar nu e el, si fata este bruneta, am uitat sa precizez, numai tin minte exact dar...era streaptoza sau ceva de genul. o uda cu furtunul cu apa rece, o lasa nemancata... nu este cel de sus. Ai idee?

| Diabolique a răspuns (pentru galata1993):

În cazul ăsta, n-am văzut filmul. Îmi pare rău.

| Maryaby a răspuns:

Oare gefangen in dunkel? Cu cel ce inchide o fata si o striga suzi?