| DenyScumpy a întrebat:

Repede Vreau si eu un film horror gen insidious. Dau o funda mare cat o casa

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Un film horror gen Insidious nu prea exista, asta e faza.
pentru ca Insidious contine toate elementele horrorului dus la extrem.
dar alte filme asemanatoare care contin astfel de doze horror sunt: Dead Silence, The Conjuring, Grave Encounters, Paranormal Activity (ultimele 2 gen footage)
pot spune ca astea sunt cele mai bune filme care mi-au dat fiori, poate mai sunt si altele dar astea imi vin mie in cap acum, care m-au facut sa-mi imaginez chestii cand puneam capul pe perna.

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu ii asculta pe cei care zic ca Insidious sau alte filme asemanatoare nu sunt bune sau nu ii impresioneaza; iti voi explica si de ce zic ei acest lucru.
astia care zic ca Insidious sau Paranormal activity nu sunt horror sau nu-i sperie, nu au capacitatea aia mentala ampla, nu au imaginatia aia complexa, care duce la crearea de filme in cap.
asta denota o oarecare mediocritate.
mai exact, nu-si imagineaza in timp ce vizioneaza un astfel de film, cum ar fi sa fie ei in locul celor din film.; asta amplifica sentimentul de frica, asta e farmecul cand vezi un horror bun.; atunci cand te pui in pat sa dormi sa-ti apara in minte acele feţe terifiante, acele intamplari.
pai eu de exemplu cand am vazut PA prima oara, nu am dormit cateva nopti, aveam numai cosmaruri.; nu pot spune ca mi-a displacut acest lucru, pentru ca asta inseamna ca a meritat timpul, a fost un film extrem de bun, capabil de astfel de efecte.

| unknøwn a răspuns (pentru CoquineNoire):

Iarăşi tu cu preconcepţiile tale legate de filmele horror cum că "fantome, paranormal, altfel nu-i horror"
Astea nici la copii nu mai ţin mă. De fapt nu astea te sperie pe tine, că ştii că nu există. Pe tine te sperie alte elemente.
Într-un film horror, sunetul face aproape tot filmul. Şi jocurile de lumini.
Nu contează că îţi apare un cadavru tranşat sau un borac de 3 luni, dacă sunetistul e şmecher îţi provoacă sentimentul de frică în orice context.

| CoquineNoire a răspuns (pentru unknøwn):

Meh.
nu ma bate pe MINE nimeni la argumente de genul.
horror asta inseamna, si fantome exista, nu-mi spune tu mie ca stiu ca nu exista, ca si tu o stii bine, ca nu stii ce stiu eu.
ce alte elemente ma sperie pe mine mah? ia...ce zici?
a...sunetul...pai daca erai atent munceacas, ca tot zici ca "iar eu cu preconceptiile mele", vedeai ca in alte raspunsuri am zis ca sunetul face totul, (era o intrebare legata de carti horror, cum ca ar fi ele mai bune decat un film).
si cum dreacu sa fie sunetul totul? pai ala mai e film horror? cate filme boring nu am vazut eu, in care era doar sunet "horror" si nu se intampla nimic, de m-am enervat si am inchis si PC-ul.
ce e sunetul fara feţe hidoase care apar brusc, de sa simti ca faci infarct (mama ce misto e sentimentul ala)?
ia...ce mai zici?

| unknøwn a răspuns (pentru CoquineNoire):

Erai pe stop când te-ai uitat la alea.

| CoquineNoire a răspuns (pentru unknøwn):

"Da, draga mea Coquine, fosta MissBlaHck, fosta BlahBlah, fosta BlaBla, fosta blabla si fosta bla...mereu ai dreptate, nu stiu ce-a fost in capul meu de ti-am dat reply sa te contrazic, mi-ai inchis gurita".

| unknøwn a răspuns (pentru CoquineNoire):

Your body is mine to use as i please.
Do you understand?

| faramatania a răspuns:

Case 39, The Unborn, Sinister, The Woman In Black, Orphan

| DenyScumpy explică (pentru faramatania):

Ok case 39 pare "cool" dupa trailer dar nu se compara cu ce am cerut eu

| faramatania a răspuns (pentru DenyScumpy):

Mie nu mi s-a părut prea tare nici Insidious 1 și nici 2.Depinde,vezi,fiecare cu preferințele lui.

| Foxglove13 a răspuns:

Another american haunting, Carrie, the conjuring,

| Darius71 a răspuns:

Sall.
Stiu niste filme horror foarte fain unu dintre ele este Masacre th Texas si INSULA MORTII sunt foarte fain. FUNDA!