| Codrut97tod a întrebat:

Sall! Cine imi poate spune niste filme horror cu adolescenti sau cu case bantuite dar nu ma supar daca spune-ti ambele variante. DAU FUNDA! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Pe lângă cele de rândul trecut, aș mai adăuga:Jug Face (2013),Antisocial (2013),Abandoned Mine (2013),Carriers (2009),Cabin Fever 2:Spring Fever (2009),Bad Kids Go To Hell (2012),Warm Bodies (2013),Jennifer's Body (2009),Cursed (2005),Evidence (2013),Prom Night (2008),Nothing Left To Fear (2013),Apartment 1303 (2012),iar cu case bântuite:The Woman In Black (2012),Sinister (2012),Thir 13en Ghosts (2001),1408 (2007),The Haunting In Connecticut (2009),The Haunting In Connecticut 2: Ghosts Of Georgia (2013),Rose Red (2002),House Of Wax (2005),The Last Will And Testament Of Rosalind Leigh (2012),We Are What We Are (2013)

| Codrut97tod explică (pentru faramatania):

Sti in legatura cu filmele : Antisocial, Apartment 1303 si Carriers am vrut de multe ori sa le vad dar ''ceva'' ma retinea, care este parerea ta sincera despre aceste filme?

| faramatania a răspuns (pentru Codrut97tod):

Mi-au plăcut, mai slab mi s-a părut Apartment 1303, dar e consolatoare prezența Mischei Barton din The O.C. așa că a mers, iar subiectul pare translatat din The Grudge (nici acesta nu prea mi-a plăcut), apoi Carriers chiar e foarte bun, mi-a plăcut cel mai mult dintre acestea trei, iar subiectul din Antisocial, un mélange din multe altele, reușit, aici conectat pe dependența de div.rețele de socializare și tehnologie, cu repercusiuni și final tragic, un virus fatal ce se declanșează, iar antidotul (pentru că se ajunge și la acesta) este furnizat tot pe internet (cu explicațiile aferente), dar frizează până la urmă orice tehnologie.

7 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Wrong Turn
Saw
Hostel
The Exorcist
Drag Me To Hell
The Descent
Coffin Baby
Martyrs
The Ruyns

| Morphines a răspuns:

The red dawn.

Salut@re!

| Marily1997 a răspuns:

Chucky 1,2 sau 3.