| TheRoyalHH a întrebat:

Sall TPU, erau niste desene cand eram mai mic...asa a inceput primul episod, un baiat este facut mic de inaltime de marimea unui deget de un vrajitor si calatoreste pe o gasca, gasca zbura, cam atat mai tin minte, stie careva la ce desene ma refer?big grinbig grin astept variante si va zic eu daca is sau nuhappy

Răspuns Câştigător
| marianaana a răspuns:

E vorba de 'nils holgerson'.nu stiu daca am scris bine numele, dar imi aduc aminte de ele...ma uitam cu nepotica...ea era bebe pe atunci.si da era povestea unui baietel care a fost micsorat, care a calatorit cu stolul de gaste.foarte faine desenele.

| TheRoyalHH explică (pentru marianaana):

Multumeschappy alea sunttongue

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Marcelino cumva?

nu stiu cum era numele intreg thinking cred ca: Marcelino pan y vino

| eugenl a răspuns:

Nils Holgersson dupa celebra carte cu acelasi nume. Eu am citit prima carte a lui Nils Holgersson, asa ca da funda celui care ti-a raspuns primul si nu mie, adica utilizatorului "marianaana".
O zi bun asa ai!

| crisxd a răspuns:

Nils Holgersson cumva?

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Tin minte... Era ceva gen degetelul sau degetica... daca mai stii a mers si pe lac cu o broasca.

| VaRogAjutor a răspuns:

Hmm.cartile copilarieiStiu! Tom degetel... Cred era mic