| Prometeus a întrebat:

Doresc sa stiu daca, pentru a viziona clipuri hd la viteza normala(fara sa mearga sacadat) este nevoie atat de un procesor bun cat si de o placa video buna? FUNDA big grin

2 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Mai putin procesor, placa video conteaza happy

| irbis a răspuns:

O sa presupun ca tu te referi la video-uri pe internet, nu pe care le ai tu in calculator. Aici nu conteaza performantele calculatorui, ci viteza conexiunii la internet. Poti sa ai cel mai performant calculator din lume, dar daca viteza conexiunii la internet e slaba, video-urile o sa-ti mearga prost.