| SweetFruits a întrebat:

Imi puteti spune despre ce este vorba in filmul
Zori de Zi?(Twilight)? Am auzit atatea despre el! De numai pot sa rezist! de preferabil cine la vazut la cinema partea 1! Si daca mi-l recomandati sa ma uit(partea1)
Funda Oricum Promit!

4 răspunsuri:
| miraabela a răspuns:

Am vazut filmul si este interesant! Bella si cu Edward ajung intr-un sfarsit sa se casatoareasca, iar supa ce Bella trece de emotiile nuntii, cei doi pleaca in luna de miere pe o insula, care se numeste Esme. Aceasta este insula daruita de sotul ei mamei lui Edward. Aici au parte de distractie si de prima lor noapte de dragoste, dar Bella ramane insarcinata. Cei doi pleaca acasa pentru ca Bella sa fie in siguranta. Copilul creste intr-un ritm alert si de aceea Bella este din ce in ce mai slabita, fiind la un pas de moarte. Ei descopera ca, copilul trebuie sa bea sange pentru a nu-i mai fi foame. Intr-un final Bella naste si are o fetita pe care o va chema Renesme. Bella era foarte slabita, iar Edward a muscat-o de mai multe ori ca sa devina vampir. Dupa trei zile Bella se trezeste. Cam atat este in partea 1, presupun ca partea a 2-a va fi mult mai interesanta deoarece Bella va fi vampir, iar fetita ei este jumatate om jumatate vampir. Deasemenea vor fi nevoiti sa se infrunte si cu clanul Volturi. Sper ca te-am ajutat!

| kitisupercool a răspuns (pentru miraabela):

Bella si Edward se casatoresc si merg in luna de miere pe insula Esme, Bella ramane insarcinata si sunt nevoiti sa plece inapoi in Forks.Copilul o distruge fizic.Doctorul Cullen o avertizeaza caci corpul ei nu este pentru asa ceva.La o vreme, vine momentul in care ea naste, iar apoi ea este pe moarte. Edward nu suporta sa o piarda asa ca o transforma in vampir.In partea a doua o va arata vampir. Ti-l recomand pentru ca este foarte bun.

| Shinen a răspuns:

Buna!
In prima parte a filmului, Edward si Bella se casatoresc, pleaca in luna lor de miere pe insula Esme, unde Bella ramane insarcinata cu un copil jumate vampir.
Copilul o distruge fizic, ii rupe oasele. Apoi (cea mai scarboasa faza din film) urmeaza nasterea. Bella nu rezista in timpul nasterii si Edward o transforma in vampir. Naste o fetita pe nume Renesmee de care se indragosteste Jacob.

O seara buna!

| Shinen a răspuns:

Oo si da, ti-l recomand!