| Marcelus129 a întrebat:

Mai de mult am vazut un film cu zombie si am uitat cum se numea. Sa va descriu filmul. Cativa supravietuitori sunt luati prizonieri de 3 politisti intr-o cladire. Ei gasesc la subsol un caine vagabond. La un momentdat se urca toti pe acoperisul cladirii si observa alt supravietuitor,pe o alta cladire,singur. Ei ii trimit celuilalt supravietuitor hrana si apa prin acel caine. Cainele se strecoara printre zombie si duce hrana acelui tovaras. Cainele este omorat apoi. Imi puteti spune cum se numeste filmul, daca ati inteles descrierea? Multumesc.Dau funda

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Filmul este:Dawn of the Dead (2004)
http://www.cinemagia.ro/filme/dawn-of-the-dead-dimineata-mortii-7848/
mai poți încerca și I Am Legend (2007) (tot cu un câine)
http://www.cinemagia.ro/filme/i-am-legend-legenda-vie-16574/

| Sn4k3 a răspuns:

Dimineata mortii (Dawn of the dead se numeste ). Foarte tare filmul, m-am uitat de mai multe ori la el. Incearca si seria Wrong turn.