| Havok83 a întrebat:

Am o intrebare legata de facultatea de cinematografie si film,nu conteaza locul,este viabila? La ora actuala scriu doar scenarii si sunt curios daca se poate castiga bine din asta pe viitor, chiar si mai mult.Multumesc de ajutor!

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ca in orice alt domeniu, cat castigi depinde de o multime de factori: cat de bun esti, cat noroc ai, cum merge industria, etc. Daca scrii scenariul unui film de Oscar, o sa castigi milioane. Daca scrii scenarii pe care nu le ecranizeaza nimeni, nu o sa castigi nimic. Nu exista absolut nici o garantie si nici o posibilitate de a estima cat vei castiga.