| vladutz1594 a întrebat:

Salutare TPU
Vreau si eu filme sau seriale gen Lost Naufragiatii / The River sau Terra Nova
Nu vreau gen horror ( de preferat in stilul celor de mai sus cu : Padurii / Jungla - supravietuire {Nu horror} )
Dau funda celui mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Amazon (1999), The 100, The Lost World (1999-2002), Călători din preistorie (serial)/ Primeval (2007), Călătorii în lumi paralele (serial)/ Sliders (1995), Dinosaur (2000), Călătorie spre centrul pământului (1999), 100 de milioane i. Hr. (2008), Lumea dispărută (serial)/The Lost World (1999-2002), Age of the Dinosaurs (2013), Prizonierii Timpului (2003), Un tărâm uitat de vreme (2009)
Vezi și The Prisoner (serial, 2009), Vacanţă pe râul sălbatic (White Water Summer) 1987, The Perfect Storm (2000), Sons of Jeremiah Johnson (2013)
Sau Tropical Malady (2004)

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Din ce am văzut îți pot recomanda; Persons Unknown o miniserie destul de reușită și are tente de asemănare cu Lost, apoi The 100 asemănător cu Terra Nova.Mai pot fi încercate:Nowhere Boys, Klondike (2014/miniserie),Arrow (cât privește partea de supraviețuire pe insulă, după naufragiu) și apoi altele:The Tomorrorw People, Star-Crossed, The 4400, The Leftovers, mai adaug și Fortitude (2015-)

| 49Days a răspuns:

La El barco( Vaporul) te-ai uitat?