| Raul_Cozneac_1996 a întrebat:

Stie careva cum se numea desenul acela animat in care era un copil si cu tatal sau... aveau un radio cu care vorbeau cu stra stra nepotul lor care le trimitea lucruri performante din viitor ca sa ii ajute la lucruri banale sau sa faca bani, tehnica de animatie parca ara una de la desenele rusesti sau romanesti.Tin minte ca dupa aia erau desene separate cu copilul care avea o naveta spatiala din cauciuc care dupa ce o umfla cu o pompa pornea in spatiu....stiu ca suna tampesc dar chiar au exisat si as vrea sa stiu cum se numesc

Răspuns Câştigător
| IulioNagato a răspuns:

Da si pe copil il Chema Adrian si avea un caine alb Blacky sau ceva de genul
Se numeste Familia Trasnita! si era un serial-anime Maghiar

Avea trei seri IAR IN ULTIMA inconjoara lume de la polul nord apoi prin Tahiti pan in SUA iar in final Acasa
Funda?

| Raul_Cozneac_1996 explică (pentru IulioNagato):

Mersi mult....acum mai trebuie doar sa le gasesc audio dublate in romana
jumatate din lupta e castigata datorita tie. big grin

1 răspuns: