| TheRealAnonim a întrebat:

Stiu ca este aproape 2019 si ca este veche intrebarea.O sa mai iasa candva The Amazing Spider Man 3? Am citit pe niste site-uri acum 30 de minute (erau de prin 2014-2016) ca voiau sa faca o serie din acesta.De ce s-a anulat? Era vorba ca il baga in anul acesta, au bagat un rahat de film cu un actor slab. Dupa parerea mea era mult mai ok sa termine "seria" The Amazing spider man si dupa sa bage homecoming, sincer este un bullshit extrem. Si-au luat hate si inca isi iau. Ce vreau eu sa stiu e daca sunt sanse ca cei de la Sony sa si bage mintile in cap si sa termine ce ei au inceput.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Mi-a plăcut mai mult seria aia, The Amazing Spider-Man sincer, asta nouă mi se pare o prostie, prea multă tehnologie, prea multe nebuneli...

Parcă mi-e dor de Toby Maguire... Și era bine să se facă un Spider-Man 4 după seria aia tot cu el ca erou principal. în fine, și Andrew Garfield a jucat destul de bine. deci big like.

| TheRealAnonim explică (pentru Alexuţ02):

Ai dreptate, unde este actiunea? este actiune si aici, doar ca este mult mai misto daca este un spider man simplu. Fara nu stiu eu ce fel de arme si Karen aia.Au uitat de el.Pacat.Erau si sunt inca filmele mele preferate, Spider Man si The Amazing Spider Man, dupa parerea mea sunt mult mai ok ca homecoming ala.

15 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu, o sa-l continue pe asta nou.

| Alexuţ02 a răspuns:

Mersi frumos de fundă. cam multe serii de filme sau desene vechi se strică în ziua de azi... mai bine rămân doar nişte filme de legendă fără să-şi bage alţii botul să le schimbe.

| TheRealAnonim explică (pentru Alexuţ02):

Crede ma ca cred ca am vazut ambele filme de maxim 5 6 orii laughingsunt geniale

| Alexuţ02 a răspuns (pentru TheRealAnonim):

The Amazing Spiderman mi-a plăcut și mie sincer să fiu. dar ăsta nou, ultimul apărut nu prea mi place.

| TheRealAnonim explică (pentru Alexuţ02):

E un rahat.
eu inca sper sa apara o minune si sa l scoata laughingchiar ca deja stiu ce se intampla in el, crede-ma ca am cautat pana cand mi s-a facut rau laughingam stat toata seara treaz

| Alexuţ02 a răspuns (pentru TheRealAnonim):

Eşti un fan adevărat rolling on the floor

Cine ştie, poate o să fie şi The Amazing Spider-Man 3, mereu au făcut producătorii câte o surpriză ceva, + că, dacă e profit de ce să nu-l scoată. în fond asta-i intereseazălaughing

| TheRealAnonim explică (pentru Alexuţ02):

Mersi, daca mi-ai vedea desktop-ul ai fi uimit laughing gandeste-te daca ei in a doua parte au facut un profit de 290 de milioane, lasand povestea neterminata si amanand scoaterea filmului, si atata lume inca sa astepte, dupa mine ar scoate peste 300 de milioane.Pentru ca inca multa lume asteapta sa l scoata, multa lume cauta in fiecare zii noi detalii despre film. Totusi, e cam imposibil pentru ca Tom Holland asta a fost declarat noul personaj care o sa imbrace costumul rosu si albastru.In partea 3 se intamplau multe chestii, de exemplu Gwen si Stacy reinviau, iar soparla se intoarcea. Cum am zis si mai sus, sunt sanse mici sa il termine.
Am vazut pe Instagram (am cautat si pe acolo) ca nu stiu cine, a intrebat daca vor sa termine"seria" si cica (probabil ai vazut filmul venom) cica l-ar baga, am o poza xd, vrei s-o vezi? da-mi instagramul tau daca e si o sa ti-o trimit

| Alexuţ02 a răspuns (pentru TheRealAnonim):

Nu-s așa pasionat... Mersi de indicații

| TheRealAnonim explică (pentru Alexuţ02):

rolling on the floor))))))))nu ai pentru ce, pacat de film, cheers

| vladtheo a răspuns:

Seria The Amazing Spider-Man a fost proasta din punct de vedere critic, si nici nu a adus mult profit la Sony, asa ca a fost anulata.

| BogdanGabriel1998 a răspuns (pentru vladtheo):

Crede-mă profitul este totul. Nimănui nu-i pasă de muiștii ăia care mănâncă câcat și se numesc critici.

| TheRealAnonim explică (pentru BogdanGabriel1998):

Aici ai dreptate, ar fi destul de frumos sa se gandeasca ce vor si publicul, nu doar ei.

| BogdanGabriel1998 a răspuns:

Salut! Dă-mi voie să te lămuresc. Când un film se difuzează, intre 35% și 45% din încasări revin cinemaului, iar restul studio-ului care-l distribuie. Primul film The Amaizing Spider-Man a avut un buget de producție de cel puțin 200 de milioane de dolari și au scos in jur de 750 de milioane ( să zicem că studio-ul a primit cam 425 și minus bugetul de producție si costurile pe marketing, sa presupunem că a făcut un profit de 100 de milioane). Cel de-al doilea film a avut un buget de productie de cel putin 250 de milioane (unele surse susțin că a fost chiar de 290) și a scos cam 709 milioane (sunt convins ca și aici au făcut ceva profit, dar îți dai seama că a fost semnificativ mai mic ca precedentul). Au mai avut planuri pentru două filme, dar le-au anulat când au văzut ce bani grei făcea Disney cu filmele lui, așa c-au hotărât să investească în viziunea lor. Homecoming a avut un buget de 175 și a scos 880. Tocmai ăsta a fost motivul pentru care Sony a decis să renunțe în a mai continua seria precedentă. Pentru ei, banul este totul, iar parerile negative nu-i afectează deloc atâta timp căt cele pozitive sunt mai multe și le aduc mai mulți bani. Știu că nu-ți convine ca acum vom vedea filmele ăstea pentru copii (și eu încă îi mai înjur de morți pentru că au lăsat povestea neterminată), dar pentru ei, noi nu vom fi nimic altceva decât niște numere. Sper că acum ai înțeles motivul. Baftă!

| TheRealAnonim explică (pentru BogdanGabriel1998):

Am inteles perfect ce ai vrut sa zici, doar ca erau multi oameni multumiti daca il faceau doar ultima parte (The Amazing Spider Man 3) sa termine ce au inceput. Adevarat, pentru ei ii intereseaza mult banii, se poate observa, doar ca mi-e ciuda ca lasa niste lucrurii care chiar merita, le lasa neterminate si doar isi bat joc de public (din punctul meu de vedere) Am cautat niste Trailer uri despre film si multi oamenii se plangeau ca nu mai iese, si s-au facut injuraturi la adresa lui TomHolland.Am mai cautat chestii (nu sustin ca sunt adevarate) ca astia de la Sony au bagat luna asta Venom, si ar zice ei ca ar reveni la Spider ManvsVenom, s-au facut niste artwork uri, am unul, inca odata, nu sustin ca ce am vazut este real, de si ar fi extraordinar.Doar ca Homecoming este prea slab, pentru iei este profit, doar ca nu prea a fost cine stie ce. Asta este parerea mea, mersi frumos!