| pamparampam a întrebat:

Un film foarte foarte foarte interesant?

44 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

The Tree Of Life, o sa stai ore in sir doar ca sa-ti dai seama despre ce e:))
E foarte interesant, si efectele vizuale iti taie rasuflarea...
http://www.youtube.com/watch?v=WXRYA1dxP_0

| michelia a răspuns (pentru SuperMagicSmile):

Serios, chiar ti-a placut? In afara de imagine, ce te-a mai impresionat? Cred ca e overrated.
Nu ma asteptam ca De Niro sa-i dea lui Palme D'Or.

| SuperMagicSmile a răspuns (pentru michelia):

Unul dintre lucrurile ce m-au impresionat cel mai mult a fost felul in care baiatul nu stie ce sa aleaga: stilul de viata strict al tatalui sau sau cel bland, religios al mamei sale...si apoi cand isi "pierde inocenta"(cand se uita la vecina sa pe geam si ii fura acea rochie) si crede ca trebuie sa fie pedepsit.mi se pare genul de film care nu trebuie sa zica nimic pentru a ne prezenta o povestelaughing

| michelia a răspuns (pentru SuperMagicSmile):

Da, draguta interpretarea ta. Mai draguta chiar decit filmulhappy.
Pentru mine povestea s-a terminat in 15 minute si a ramas doar un exercitiu estetic.

| pamparampam explică (pentru michelia):

Nu imaginea m-a impresionat.mai degraba faptul ca un condamnat la moarte a reusit sa se imprieteneasca cu un gardian datorita blandetii si bunatatii sufletesti, ca in ultimile zile din viata a reusit sa ramana pasnic si sa realizeze niste minuni adevarate. sfarsitul e tragic dar filmul in sine e captivant.

| michelia a răspuns (pentru pamparampam):

Da, sint total de acord cu tine; Green Mille e un film care te face sa crezi ca lumea poate fi mai buna.
Replica mea despre imagine era insa pentru SuperMagicSmile si filmul propus de ea" The Tree Of Life" ( care nu mi-a placut deloc)

| pamparampam explică (pentru michelia):

big grin acum am observat ca replica era pentru altcineva!

| pwp a răspuns:

Remember me love struck

| Pricked a răspuns:

Inception.

Vizionare placuta!

| CautNume a răspuns:

Requiem for a dream si Dupa dealuri (pe asta nu l-am vazut, dar vreau, pare interesant).

| WR104 a răspuns:

Shoot em up

| faramatania a răspuns:

Repo Men
In Time
Prometheus
Sin City
District 9

| mentholinks a răspuns:

A clockwork Orange, The thirteenth floor, Gangs of New York

| Seby90 a răspuns:

Nu am nici un background din partea ta cu ce filme ti-au placut, am sa vin cu niste titluri generice, dar bune.

One flew over the cocoos nest, ultimele filme cu batman, seria star wars, k-pax, inception, shutter island, father of invention, cruel intentions, butterfly effect, donie darko, poate seria saw pentru impatimiti; mie nu mi-a placut, seria lord of the rings.

| michelia a răspuns:

Daca nu te intereseaza neaparat sa fie foarte noi :
Once Upon A Time In America
( cu De Niro)

Lucky Number Slevin
( cu John Hartnett, Bruce Willis, Ben Kingsley)

Closer ( cu Natalie Portman, Jude Law etc)

| michelia a răspuns:

Ca idee totusi, desi acum nu mai e asa relevant, ce filme ti s-au parut tie foarte foarte interesante? Nu e vorba numai de placut, aici e sigur o lista mai mare.
Pulp Fiction e nr. 1 la mine, ca inovatie, dar daca ai doar vreo 13 ani, nu stiu cit l-ai savura.

| pamparampam explică (pentru michelia):

The Other Boleyn Girl, I Am Legend,Sherlock Holmes, The Notebook, Godfather, The Game, Breakfast at Tiffany's, The Departed pentru mine sunt foarte interesante!happy Numarul 1-The Pursuit Of Happyness. Pulp Fiction si mie imi place!

| pamparampam explică (pentru michelia):

Demult nu am avut timp sa privesc un film si nu am vrut sa dau gres cu alegerea.Le-am vizionat pe toate recomandate de prietenii mei si m-am gandit ca poate imi veti sugera voi ceva de calitate, asta nu inseamna ca am 13 ani.

| michelia a răspuns (pentru pamparampam):

Vad ca ai o lista diversa dar ca nr.1 e un film duios. Am revazut acum The Green Mille si ti-l recomand daca nu-l stii. E foarte puternic si emotionant.

| pamparampam explică (pentru michelia):

M-a impresionat si pe mine.Prima data l-am vizionat cand aveam vreo 8 ani iar ultima cu 2 luni in urma.

| blueheart a răspuns:

Papillon (1973)

| Hevnoraak a răspuns:

Inception.V de la Vendetta.

| pamparampam explică (pentru edit28):

Merci de top dar am vrut un film vizionat de tine care ti-a placut mult si-l recomanzi!

| edit28 a răspuns (pentru pamparampam):

Stiu dar sunt prea multe de precizat. Toate din topul acela.

| EvaneSScence a răspuns:

Hachiko.

| pamparampam explică (pentru EvaneSScence):

Mmm,l-am privit deja de 3 ori, mi-a placut mult.

| On3St4r a răspuns:

Ce fel de filme iti plac?

| pamparampam explică (pentru On3St4r):

Orice gen numai sa nu fie plictisitoare!

| TheBlackEmo a răspuns:

The Grudge 1, 2 si 3

| KatyyLWA a răspuns:

Bending the rules, Little Man, Sherlock Holmes[sunt mai multe filme], Baby's day out, Grown Ups, Mr Bean, 12 rounds, That's What I Am. Sper sa-ti placa!

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns:

Este un film foarte fain! Se numeste LOL uita-te la el si dupa spune-mi cum a fost!:* sper sa iti placa! Funda?:*happy

| grasuN a răspuns:

See spot run

| ndjfmkf a răspuns:

Teroare in Paris mi-e imi place foarte mult

| alextiby a răspuns:

Inchisoarea ingerilor smug sau pulp fiction

| CatalinaMoon a răspuns:

Tres metros sobre el cielo

| AlyAlx07 a răspuns:

The Women in Black

| pamparampam explică (pentru AlyAlx07):

Privit,desi,n-as spune ca e asa interesant

| pamparampam explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, multe din ele le-am vizionat deja dar pe toate celelalte le voi privi cand voi mai avea timp si voi da funda celui care-mi va placea cel mai mult filmul recomandat!

| Bogdan_Candea_1991 a răspuns:

Baiatu tati

| RaZvaNNeL a răspuns:

Konan.

| cryss09 a răspuns:

Taken 2