| VladDys a întrebat:

Va salut, doresc si eu daca se poate filme horror, daca stiti cu Zombie de preferat din 2010+ ar fi super, daca nu un horror clasic ca Masacrul din Texas ar fi superb.

Daca nu credeti ca puteti gasi filme horror atunci dati-mi ex de filme de comedie gen American Pie, Project X, The Hangover sau Marea Matoleala.

Multumesc frumos happy

17 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_zombie_films
Ai aici o lista cu filme cu zombie.

Răspuns utilizator avertizat
| xClementine a răspuns (pentru VladDys):

Nu asta ai cerut? Puteai foarte bine sa dai un mic search si gaseai orice doreai. Aveai acolo si din 2010+ daca aveai rabdare sa te uiti. Mai usor sa ti le selecteze cineva, cred si eu. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| xClementine a răspuns (pentru VladDys):

Nu am ales site-ul prost, ala am si vrut sa ti-l ofer. Trebuia sa mentionezi in intrebare ca n-ai capacitatea necesara in a cauta 3-4 filme prin lista aia, desi scrie anul in dreptul lor. Seara faina!

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns:

Warm Bodies (2013)
In The Flesh (2013 miniserie BBC-3 Ep)
World War Z (2013)
[REC]³ Génesis (2012)
Wrong Turn 5 (2012)
comedie:
Mardi Gras:Spring Break (2011)

| Grimmjow69 a răspuns:

Land Of The Dead
Day Of The Dead
Night Of The Living Dead
Diary Of The Dead
28 Weeks Later
28 Days Later
Braindead
Army Of Darkness
Re-Animator
The Return Of The Living Dead
The Evil Dead
The Thing
House Of 1000 Corpses
The Fly
Slither
30 Days Of Night
Shaun Of The Dead

Vizionare Placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scream & Scream 2
Pana de curent

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimulRo a răspuns:

The Hills Run Red (2009) – dealurile mortii
Dealurile Morţii este un film de groază clasic despre cea mai grotescă şi sângeroasă producţie filmată în anii ’80, dar pierdută în mod misterios. Tyler (Tad Hilgenbrink), un fan al filmului, este obsedat de ideea găsirii locului în care a fost turnată una dintre cele mai sângeroase şi înfricoşătoare pelicule. Căutările îl conduc la fiica regizorului, Alexa Concannon (Sophie Monk), pe care o convinge să-l însoţească, alături de alţi doi prieteni, în adâncul pădurii care a servit drept platou de filmare. Interesaţi să filmeze un documentar, cei patru îşi dau seama, prea târziu însă, că filmările la Dealurile Morţii nu s-au încheiat de fapt niciodată. Aceştia se văd prinşi chiar în mijlocul acţiunii, fiind nevoiţi acum să supravieţuiască unui coşmar violent sau devin o parte a filmului pentru totdeauna. O poveste terifiantă, plină de suspans şi de situaţii neprevăzute, Dealurile Morţii surprinde încercările disperate ale unor tineri de a scăpa din situaţia macabră în care s-au aventurat.

| AnonimulRo a răspuns:

Mie nu-mi plac filmele horror, ma plictisesc, ce este asa interesant sa vezi niste organe si organisme? Ce este asa de speriat?
Daca eu ar trebui sa ma speri la un film cu sange ce vad foarte rar, un doctor care opereaza zi de zi pacienti ce ar trebui sa faca?
Uitati-va la "1000 de intamplari mortale" sa vezi acolo cata prostie este, doar una fiind o moarte naturala, batranetea, murind de batranete, in care altii mor de la prea multa prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimulRo a răspuns (pentru VladDys):

Dar filmele horror care sunt cu zombalai si alte paradoxuri care mor din intamplare cu acelasi subiect: sange, nu ma intereseaza si nici nu imi plac. Ma plictisesc sa vad cum vin oameni fara sens doar ca sa omoare pe cineva. Eu daca m-as uita la un film horror m-as uita la unul in care oamenii mor de la neatentie si prostie care te invata sa fii atent cu lucrurile din jurul tau si care te fac sa vezi distractile si ca niste pericole. Nu imi place sa vad toate prostile cu varcolaci, vampiri, mascati si altele. Eu imi bat joc de filmele acestea care au personaje tampice, replici tampice si altele.
Daca vrei sa te uiti la un film de genul acesta te poti uita. Eu nu te-am jignit sau am zis ceva rau, doar mi-am spus parerea.
BYE!

| AnonimulRo a răspuns (pentru AnonimulRo):

Scuza-ti de ortografiere la partea cu "tampice", si mai am un lucru de spus. Atunci cand se afla monstri sau pericole naturale care au categorie actiune sau altele si care au interdictie pentru copii sub 12 ani, atunci e cu totul altceva si imi plac. Sa nu intelegeti ca mie nu imi plac filme cu zombie sau din astea, dar nu-mi plac la categoria horror care vor doar sa faca mult sange si nu e nici un pic de actiune.

Răspuns utilizator avertizat
| ale2000mi a răspuns:

World War Z ( 2013)
Hansel and Gretel: Witch Hunters (2013)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Afterlife (2010)
Quarantine 2: Terminal (2011)
The Dark Lurking (2010)
Condition Dead (2012)