| Furnicuta000 a întrebat:

Voi ati mai vazut vreun film care sa nu contina un personaj lgbt sau un actor de culoare? Nu am nimic cu ei doamne fereste, dar ma gandeam asa ca cica nu se mai fac filme fara sa includa toate categoriile de persoane chiar daca nu e nevoie. Adica a aparut filmul cu sirena Ariel si este interpretata de o actrita de culoare desi de 100 ani incoace ea a aparut in toate desenele si povestile ca una caucaziana

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Bruce Almighty e capul răutăților. happy
Actorii de culoare nu ma deranjează deloc, chiar si când nu se potrivesc în poveste/script.

Insa cu partea cealaltă, începe sa ma irite.

| Furnicuta000 explică (pentru NLS):

Au inceput sa se faca mai multe filme cu lesbiene decat cu gay pentru ca ele nu primesc asa mult hate ca barbatii si vor fi incasari mai mari

| J0B0MAT a răspuns:

Toată lumea care a văzut mai mult de un film a observat că există filme fără actori de culoare sau lgbt.Dar nu înțeleg care ar fi problema dacă filmul prezintă povestea unor negri sau persoane lgbt.Nu te interesează, ești rasist something, nu te uiți.
Reinterpretările la filme deja făcute și refăcute tocmai asta urmăresc, să schimbe lucruri, să se adapteze și altor persoane, vremuri.Asiaticii de exemplu au recreat multe povești cunoscute cu actori de-ai lor, tocmai pentru ca și telespectatorii din acele țări să se poate identifica mai bine cu personajele.

| mODIN a răspuns:

Daca te uiti la filme care nu sunt facute de Hollywood, nu dai de din astia. Eu, sincer, oricum m-am saturat de porcariile astea americane de ceva vreme. Incearca si tu sa-ti vizionezi chestii din alte parti ale lumii, ai fi surprins!