| Andries_Larisa_Ioana_2000 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor. Am 11 ani.Eu si sora mea mea vreau sa fac o surpriza pentru mama noastra.
Daca stiti retete sau alte sait-uri.

Am nevoie repede repede
Si daca stiti va rog sa ma
Ajuti.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face un tort Tiramisu ( simplu, fără mascarpone ) după următoarea reţetă :

Ai nevoie de : 1 pac. mare de pişcoturi ( 400-500 gr; sau 1 blat de tort rotund, din magazin ), 2 plicuri cremă Tiramisu ( Dr. Oetker ) şi 2 ceşti cafea ( eventual şi 1 sticluţă esenţă de rom 20 ml ), şi 2 linguriţe de cacao ( pentru ornat ).

Pişcoturile sau blatul de tort se însiropează cu siropul de cafea, crema se prepară ( la "rece", cu mixerul ) conform instrucţiunilor de pe plic şi se întinde pe pişcoturi/blat, iar deasupra se pudrează cu cacao.

Este gata în 10 minute şi e foarte SIMPLU de realizat!

Toate cele bune.

| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Http://www.bucataras.ro/......-2580.html si dai pe reetete, daca mai vrei si alte site-uri zi-mi :*