| Elena1234456 a întrebat:

Ajutor! Perusul meu s-a lovit si cred ca are gheara rupta, este intoarsa si nu poate merge. Poate manca si zbura. Ce sa fac daca nu il pot duce la veterinar pe timpul acesta? Sa ii leg un betisor de picior? Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| daniela1997 a răspuns:

Buna, incearca sa pui un betisor da asa ca locul farcturat sa stea corect cum ar trebuie si sa legi cu bandaj medicinal dar inainte sa pui un pic de spirt ca sa dezinfectezi rana.Succes sper sa-i treaca.