| dodicuta a întrebat:

Am luat o pisicuta de la o verisoara.Toata noaptea a mieunat (cred ca dupa fratii lui).Abia a mancat ceva si tremura dar, nu cred ca de frig si, oricum, nu o pot tine in casa (eu stau la curte) pentru ca are purici (azi ii voi cumpara o zgarda anti-purici). Credeti ca ar trebui sa o duc inapoi? Ce sa fac? Funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Buna Si eu am pisoi si am si dat din ei si poate fi speriat deoarece nu cunoaste locul si nu isi gaseste mamica si fratiorii! Incearca sa ii dai laptic cu seringa daca singur nu bea. Dar daca il da inapoi sa nu il indopi big grin.Fai un locusor al lui cu o paturica si cateva jucariute, un ghem de blana, de ata ca sa se joace daca indrazneste si are chef.ii poti pune o cutiuta cu nisip pentru nevoi si tine-o in casa macar o saptamana.Pentru purici ii poti pune zgarda sau sa ii dai picaturele adecvate pentru varsta ei si sa nu uiti sa intrebi vanzatoarea ce varsta trebuie sa aiba pisoiasul pentru zgarda, picaturi...etc pentru ca altfel se poate imbolnavi.Si incearca sa petreci putin timp cu ea jucandute, mangaindo si vorbindui pentru ca o va ajuta sa te cunoasca si sa se acomodeze. Sper ca te-am ajutata. Daca mai ai vreo nelamurire ma poti intreba! Funditaaa big grinbig grinhappy?

| dodicuta explică (pentru dragutzairina):

Multumesc pentru ideea cu jucariile! Am luat o rola de carton de la hartia igienica, am legat-o cu o sfoara si am pus o bucatica de parizer astfel incat sa nu cada(are voie mancare solida) si s-a jucat un sfert de ora continuu cu jucaria.Acum a adormit de oboseala.Cred ca se simtea singura.

| dragutzairina a răspuns (pentru dodicuta):

Mai mult ca sigur se simtea singurica saracutabig grin Ma bucur ca ti-am fost de folosbig grin

5 răspunsuri:
| alexandramustatea2013 a răspuns:

Nuuuuuu!
Sunt doctor, daca tremura nu-i nimic.
Cred ca trebuie sa o iei in casa, chiar daca are purici pentru ca ar putea muri, iar da-i sa manance sosuri si laptic(bun ar fi praf).
Nu o duce inapoi, nu se merita.
FUNDAAAA?

| dodicuta explică (pentru alexandramustatea2013):

Am luat-o ieri si cand am ajuns acasa, mama a gasit pisoii fatati de cealalta pisica.Deci nu e problema ca nu mai am, dar vreau sa se simta bine si poate vrea sa fie cu fratii lui.

| Elenaeli22 a răspuns:

Buna! si eu am o pisicuta si nici eu nu am voie sa o tin in casa am dus-o in magazie eu stau la tara am facut un patut din mai multe paturi si multe jocari.Si nu ii pune zgarda pentru purici ca poate se urca intr-un pom si o agata moare spanzurata verisoara mea asa a facut si a gasit pisica moarta eu o spalam cu o supstana
care o pui in apa si moare purici. Sper ca te-am ajuta.