| AliceLS a întrebat:

Am luat o pisicuta de pe strada si am vazut ca avea cativa purici. Am spalat-o cu sampon anti-purici, dar acestia nu au disparut in intregime si mi-e foarte frica sa nu se raspandeasca prin casa(si in cazul acesta chiar nu as stii cum sa procedez). Ar trebui sa o mai spal o data si sa astept ca puricii sa dispara?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu o sa moara puricii de tot de la sampon, tot mai raman 1-2 si fac oua si face mai multi. Mergi la farmacie veterinara si cumparai pipeta pentru deparazitare externa frontline,Advantage, Stronghold etc. Daca veti da de purici in casa cumpara neostomosan, e foarte bun, poti da si pe pisica, dar nu tine mai mult de 5 zile.

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Ai grija la indicatiile de pe prospect daca iei pipata, solutia din pipeta e otravitoarea si pentru pisica, dar si pentru voi. neostomosanul poti sa-i dai pisici peste tot ca nu moare daca linge, eu am dat la pui de caini de 10 zile si nu au avut nimic, nici ei, nici mama. de aceea poti sa dai si prin casa cu neostomosan ca nu e ca solutiile din pipeta, oricum trebuie sa aveti grija la igiena si dupa neostomosan.

| Unniique a răspuns:

Nu te pot ajuta cu asta deoarece nu mă pricep, dar vreau să-ţi spun că te respect pentru gestul tău. Nu mulţi oameni iau animale de pe stradă pentru a o îngriji.