| Adrianrusupuf a întrebat:

Am o catelusa Thomas (am numit-o cand eram mai mica după trenuletul Thomas), in varsta de 11 ani!
Aceasta sta la bunicii mei intr o cuscă mare cu mâncare,apa, curățenie (apa si mâncarea sunt schimbate zi de zi, iar cusca este curățată zilnic)
Thomas sta pe beton (nu pe pământ, adica are condiții )
De aproximativ 2 luni am observat ca niste răni pe spatele acesteia
Bunicii au presupus ca s-a zgariat in gard
I am dezinfectat rana usor cu betadina
După o lună am observat alte răni similare sau la fel ca cealalta!
Astazi când am vrut sa o mângâi am observat ca ii cade blanita din zona asa zisei răni!
Ce credeti ca ar putea avea?
Va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Sa tii zilnic cainele inchis in cusca? Si zici ca mai tii la el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, cauzele ar putea fi diverse, cel mai bine mergi cu ea la un veterinar.

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

E o mare posibilitate sa fie raie.

| lilica06 a răspuns:

Buna Adrian!
Contacteaza un veterinar.Probleme de sanatate ale animalelor nu pot fii rezolvate doar de noi, oamenii fara experienta, ci trebuie sa consulti un specialist pana nu se ajunge mai rau. Sper ca te-am ajutat.Insanatosire grabnica pentru Thomas si mult succes!

| Adrianrusupuf explică (pentru lilica06):

Multumesc mult! O sa il duc sa il consulte un veterinar!

| Adrianrusupuf explică (pentru lilica06):

Multumesc din suflet! O voi duce la un veterinar maine!

| Petres777 a răspuns:

Buna,s-a stii ca pentru ea este mult mai confortabil pe pământ decât pe beton și cu rana poate o musca ceva du-te la veterinar cel mai bine.