| antohe1vlad2 a întrebat:

Am o pisica de 10 luni cu rasa british short-hair cu o combinatie de scotland, mai am inca o pisica maidaneza de 2 luni. Nu se duc bine impreuna si nu stiu de ce. Acum cea mica este in balcon maraind mult. N-are iubire acolo, nu stim ce sa facem.
Cea british este si suparata pe mine si rar ma ataca. Ce ne facem?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pisica mea a obiectat cand am adus acasa un catel - dupa 3 zile erau cei mai buni prieteni. Cand am adus un pisoi a durat cam o saptamana. Trebuie sa le supraveghezi dar sa le lasi sa se cunoasca, sa se obisnuiasca intre ele.

| anonimulmut a răspuns:

Le lasi impreuna pana se obisnuiesc una cu cealalta. de omorat nu se omoara, au nevoie de timp impreuna. am patit si eu asa, mata mea nu accepta ca am adus un motan, dupa cateva zile, hai o saptamana chiar doua deja incepeau sa se linga si sa manance impreuna!