Întrebare recomandată | ruxycat a întrebat:

Am o problema urgenta! Pisica mea rupe tot, îmi zgârie perdelele si cred ca din acest motiv mă supără foarte tare. Mi-as dori sa înceteze din stricăciuni ce pot să fac? Ajutati-mă va rog!

11 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Uite...pisicile sunt adorabile cand fac din astea.Situ ca e neplacut la prima vedere dar invata sa te obisnuiesti cu ideea si tot ce trebuie sa faci tu este sa stai cu ea cat de mult poti si sa o iei in brate, sa o alinti, sa ii dai lapte sau carne. Se va cumintii dupa un timp happy

| Prishille a răspuns:

Da-i drumul afara sa isi ascute ghearele pe scoartele copacilor, nu in perdea.winking Sau joaca-te cu ea, trebuie sa isi consume cumva energia. Este o felina, animal de prada, nu are cum sa nu isi scoate ghiarele sa sfasieze, sa faca "stricaciuni", o are in sange.

| neutrino a răspuns:

Nu poti transforma o pisica intr-un bibelou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-o afara!

| Mayuri a răspuns:

Cumpara-i un zgreptanator special sa-si ascuta ghearele, leaga un ciucure cu o ata de un bat si joaca-te cu ea pana cade lata. Trebuie so obosesti. Si sa stii ca si pisica se scoate la plimbare, dar cu un ham special, nu cu lesa de caine.

| davidrcv a răspuns:

Vrea sa ii dai atentie daca nici asta nu merge angajeaza un dresor de pisici.

| Subaru1982 a răspuns:

Cand am lucrat cateva luni mai demult in Madrid, exact asa a facut o pisica luata de o familie de mila. O gasise pe strada. Era mica si cu ceva rana, abia s-a vindecat. In fine acea pisica in 2 luni deja intrase in calduri si bauna si miorlaia fe nu ne mai lasa sa dormim. Asa a durat vreo daua saptamani pana cand intr-o zi am luat-o in ruxac si am dus-o intro zona u de vazusem ca oamenii unor apartamente rezidentiale mai hranea niste pisici in strada. Langa niste tomberoane mari. Am lasat-o libera. Si am avut pace si liniste. Fara sa imtreb pe nimeni dar nici nu mi-a reprosat nimeni ca ce fapta am facut. Animalele inchise in apartament devin nebu e. De fapt si oamenii ori devin roboti rudimentari ori innebunesc de la limitare de spatiu si alte celea. Eu zic ca sai muti domiciliu pisicii tale la aer. Si o sa devina normala. Sau daca ai bani cumparai medicamentele anticonceptionale.

| Gagiu_Nicolae_Viorel_1985 a răspuns:

Cand face asta ia o sticla de aceea care pulverizeaza solutie umple-o cu apa si stropestio pe pisica cu ea. Asta o va potoli la mine merge.

| Andr3eaS a răspuns:

Poate ca vrea sa-i dai atentie...sau poate vrea sa-ti spuna ca o doare ceva(de exemplu are ceva intre dinti, in piele o ascie care o supara foarte mult).
Uita-te la ea mai intai... daca nu incearca sa "comunici" cu ea(sa te joci, sa iti petreci ceva timp cu ea)

| Andreeaaa12 a răspuns:

Ai rasfatat-o laughing. cand o prinzi ca face o bati..bine acum nu sa ii invinetesti ochii si nu cu mana cu un ziar sau papuc. datile viitoare cand face prostii o sa stie de frica numai daca iei in mana un ziar sau papuc.

| ruxycat explică (pentru Andreeaaa12):

Lasă-mă ca am bătut-o dar tot nu a inteles!