| StayChill a întrebat:

Am um porcusor de guinea si a avut probleme cu alimentatia si digestia. I-am dat putin ceai de galbenele (stiam ca ajuta la digestie) si i-a placut mult. Stiam ca ii pot da ceai de musetel dar m-am trezit cu ceai de galbenele si am aflat numai dupa ce i-am dat. Oricum, nu a baut mult, cateva picaturi. Are ceva?

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Da,ii poti da happy! Nu il afecteaza deloc.Ii poti pune in loc de apa, dar vezi sa nu ii pui cu zahar sau miere! Il va afecta.Doar ceai cu apa sa ii dai.Au un sistem apropiat de cel uman, fiind mamifer, dar mai putin evoluat happy si nu pot transforma glucoza prea bine, ca la caini! Bafta cu animalutul.

| mada225 a răspuns:

Nu are nimic ii face chiar bine

| StayChill explică (pentru mada225):

Deci ii mai pot da? Adica mai am cam o jumatate de sfert de ceai in sticluta lui si ii place mult...