| Alexandru_Gabor_1984 a întrebat:

Am un husky siberian, face 3 luni in 15 februarie si nu are urechile inca ridicate, oare la cate luni se ridica? Parinti au urechile ridicate!

1 răspuns:
| deaconescud4arya a răspuns:

La Husky, urechile se ridica devreme. Am vazut catei de doua luni cu urechile complet ridicate. Parerea mea e ca daca pana in patru luni nu le are ridicate, e o chestie de noroc daca se vor mai ridica sau nu.
As mai avea niste comentarii: Primul este daca e intr-adevar un caine rasa pura, adica un caine provenind din parinti cu pedigree, ca daca e un import sau cumparat de cine stie unde, atunci nu ai nicio garantie ca i se vor ridica urechile.