| Adrian_Radu_1996 a întrebat:

Am un iepures bolnav de conjunctivita care a slabit,si l-am adus în casa sa il ingrijesc. Era ok. I-am dat sa mănânce lucerna si putin morcov. Dar acum m-am trezit cu el letargic,saliveaza abundent și uneori se zbate, are și burtica moale, ca plina cu apa. Ce ar putea avea?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai salvezi, du-l din casa.Este un virus in aer care fac infectie tuturor iepurilor.Mi-e mi-au murit toti cei 30 de iepuri chiar daca i-am vaccinat.Stiu ca tii la el si ca te dare dar da-l cuiva sa-l taie si sa-l ingroape. Daca nu, casa ta va fi infectata cu acel virus si orice animal ai in casa si chiar omul se poate inbolnavi.

| BeeaBeatrice22 a răspuns:

Orice ar avea, clar nu e bine. Si e si foarte greu sa cresti un iepure in casa, pentru ca nu e ca un caine (mananca mancare de caini, il speli, il plimbi), iar rutina zilnica a unui iepure e greu de agreeat pentru o persoana care sta in casa.
Deci, chiar daca va fi greu pentru tine, e de asteptat sa moara curand
So, get readysad
Funda?

| Geaninaaaaaaa a răspuns:

Nu mai are nicio sansa, taie-l si fa-l cuptor e gustosssssssssssssssss

| Adrian_Radu_1996 explică (pentru Geaninaaaaaaa):

Ai avut dreptate ca nu-l mai salvez. Dar nu aveam ce sacrifica, in condițiile în care avea 2 luni și am spus ca era slab. Nu e nici un virus, cel mai probabil s-a intoxicat cu prea multa mancare, el fiind slab și având senzația continua de foame. Am aproximativ 20 de iepuri cu vârste intre un an și 3 luni.