| ramibebe a întrebat:

Am un porcusor de guineea(1 an si 4 luni), mascul si e in calduri.are careva o femela ca sa il scap de problema? nu vreau puii doar sa il fac fericit pe el.sunt din brasov

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Daca tu, nu vrei pui de Guineea atunci nu-l mai da femelelor si lasa-l in calduri nu cred ca este ceva rau.
Poate te ajuta asta: http://www.animalutze.com/articole/gestatie-purcei-guineea.php.
Pa, pa!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Din cite stiu eu porcusorul de guineea, are nevoie de un partener, pentru ca sint foarte sociabili, asa ca ai face mai bune sa/i mai iei un tovaras de joaca, daca vrei sa/l faci fericit, chiar si mascul, are nevoie de tovarasie.