| DanutzzaMaria99 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o chinchilla si nu stiu prea multe despre acest animalut. Imi puteti spune voi daca este un animal potrivit pentru varsta mea [ 14 ani, fata ] si de unde as putea cumpara? Locuiesc in Targoviste. Funda si vot! :*

1 răspuns:
| Spaz472 a răspuns:

Gasesti pe net sau in magazine de animale, am si eu chinchilla dar trebuie sa ai mare grija de el...nu are voie sa manance orice ii cumperi mancare uscata speciala pentru chinchilla nu trebuie sa il uzi si trebuie sa ii dai cu nisip vulcanic(gasesti la magazin-ul de unde il cumperi) e foarte jucaus ziua doarme si noaptea are chef de joaca eu il las sa se plimbe prin casa ca l-am obisnuit sa intre inapoi in cusca daca ii e foame sau ceva dar trebuie sa ai grija la firele elctrice ca le roade laughing oricum e un animalut dragut si foarte linistit. Da comanda la petshop-ul din Targoviste si gata.