| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Astazi am observat ca catelusa mea de vreo 8-9 luni e destul de grasuta.Mama s-a uitat putin la ea si a zis ca poate va face pui.Ea sta intr-un spatiu afara si seara mai sar caini gardul si vin la catelusa. Credeti ca va face pui? Nu este c-am mica pentru a avea pui? Vor rezista pui? Oricum la noi e cald si catelhsa sta intr-o poetica (c-am asa ceva) si este destul spatiu si este dos.Ideea este ca nu le va fi frig.Imi puteti spune mai multe despre acest lucru.

Răspuns Câştigător
| AlinaMova a răspuns:

Cosmiin Tezeu are dreptate.Nu este bine sa se imperecheze cu corcituri.Eu cred ca de aceea sareau cainii gardul in curtea ta.In opinia mea, solutia ar fi sa faci modificari la gard(nu stiu ce gard ai laughing si sa castrezi catelusa daca nu vrei sa mai faca pui.Cred ca are pui daca este mai grasuta, cam de la varsta de 9 luni pot fata catelele, iar puii nu vor pati nimic daca în casa. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| CosmiinTezeu a răspuns:

Va rezista doar ca nu e bine sa o lasi sa se imperecheze cu toate corciturile daca este ceva original

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Ne întrebi pe noi dacă câinele tău are pui? Serios acum. Unde te crezi? La veterinar? :]]
De poetică n-am auzit în viață mea. Ce unicubei e aia nu știu. Presupun ca vor rezista puii. :p