| OoKidaLoveoO a întrebat:

Azi imi duc cateaua la monta la mascul si eu n-am habar ce trebuie sa fac,sunt cu totul pe langa,cum trebuie sa procedez iar acolo ne intelegem sa luam un pui sau bani nu? Stapana masculului este plecata in Germania si nu prea ii pasa, la lasat la mama sa. Femeia respectiva nu vrea sa imi ia bani sau pui. Oricum exista riscul sa faca numai un pui din cauza ca este prima ei monta, si este un Chihuahua >=ca poate sa faca maxim 4 pui,ceea ce este foarte rar intalnit la Chihuahua,si ea are o problema cu toti cainii care ii intalneste,ii musca,doar pe cainele vecinei mele il lasa sa se apropie de ea, el este un bischon-havanese. Acum ce ar trebi sa fac? Unde sa ii pun? Sa stau cu ea? Va rog spuneti tot ce stiti si URGENT! Uite nniste informatii pe care eu le stiu despre el, din cauza ca mama mea s-a interesat, si uita-ti informatii despre cateaua mea.O singura intrebare dupa aceea.Ce culori o sa iasa puii? Oare o sa iasa un pui maro?
Informatii:
Blana:Alba cu pete maro(2-4)
Ochi:Caprui
Femela
Rasa:Chihuahua
Fara Pedigree
Varsta:2ani
Blana:Maro-Cafenie
Ochi:Negrii
Varsta:3-5 ani
Mascul
Rasa:Chihuahua
Nu am idee daca are Pedigree dar am auzit ca parintii lui au fost ceva campioni.

5 răspunsuri:
| GreenBug a răspuns:

Lasa-i intr-un spatiu mare, de preferat afara, singuri aproximativ o saptamana _(_ happy.
Dupa imperechere femela va fi agresiva si isi va reveni la starea ei normala de abia dupa ce puiul v-a avea 5 luni.Un sfat, daca va fi un singur pui femela, pastreaza cainele si da-i batranei banii, dar daca e mascul atunci i-a banii si da cainele.Sa-ti explic de ce:Femela e cautata pentru imperechere si poate face pui de-a lungul vietii pe care poti sa-i vinzi sau sa-i pastrezi, dar daca e mascul... sad.
Doar propietarul femelei pastreaza puii.Iar puii vor fi ori albi, ori galbui, ori maronii sau albi cu pete maro.
sper ca ti-a fost de ajutor.
FUNDA? happy

| OoKidaLoveoO explică (pentru GreenBug):

Nu pot sa ii las o saptamana afara ca, cateaua mea moara o.o si in plus eu stau la bloc nu la casa.

| OoKidaLoveoO explică (pentru OoKidaLoveoO):

Moare*

| GreenBug a răspuns:

Pai nu poti nici sa stai cu ei sa-i privesti cum se f**...lasa-i singuri undeva laughing

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Eu spun ca fiind aceeasi rasa ar trebui sa se inteleaga, lasa totul de la sine, dar sa stea cat mai mult impreuna happy