| Aysa19 a întrebat:

acum o luna mia fatat catelusa mea 5 catei mici.Am uitat sa va spun ca catelusa e pichineza si a fatat 5, 2 din ei au murit a 2a zii iar astia 3 au scapat, unul e foarte bine insa cei doi sunt slabi si mereu foarte reci, si nici nu prea sug, nici mama lor nu prea are mult lapte. Ce as putea face cu iei sa nu moara? ii pot da lapte cu lingurita.Cine a mai trecut prin astaa rogg ajutati-ma! Multumesc

6 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Tinei la caldura du-te cu ei la vet de fapt mai bine cheama doctorul acasa ca sunt prea micuti sa iasa afara. Dale lapte cu lingurita sau cu o seringa. tinei intr-o camera foarte curata ca sa nu ia virusi. sper sa se insanatoseasca!

| katy a răspuns:

Lapte fiert degresat si racit, da-le cu o seringa sau cu o pipeta

| alexxandra a răspuns:

Mai bine cu o seringa ca asa ii poti invata sa suga asa pot avea o sansa sa traiasca si incearca sa ii tii acoperiti mai mult ca sa isi poatea stabilizata temperatura corporala. Sper ca am fost de ajutor

| Lala20 a răspuns:

Pai, le dai lapte (cumparat de la magazin si fiert) caldut (nu fierbinte) cu biberon sau seringa, ii ti la caldura. Nu stiu de ce ti-au murit, poate erau bolnavi sau prea mici! Mie mi-au supravietuit si la tara unde stateau afara, chiar si iarna, si nu au fost 5 pui ca in total (din mai multe nasteri) au fost 20. Du-i la veterinar daca sunt tot asa. FUnda?

| BiaSiAtat a răspuns:

Dale t lapte de la vaca si incerca sa le inmoi apa in ea. Fundaaa! Please

| alexpuya27 a răspuns:

Buna! Nu dai spre adoptie un pui...sunt un iubitor al acestei rase de catelusi.Id georgealex71@yahoo.com