| ridhimagupta a întrebat:

Buna am o problema cu catelusa adoptata am descoperit si rasa ei este spitz finlandez,dac o tin in brate si respir langa botul ei, urechi sau fata se sperie intr-un hal schelalaie de parca as omorao se zbate pana ii dau drumul am fost la vet cu ea d vad daca ar putea fi otita, sunt curate luna urechile ei nu stiu de ce reactioneza in halul asta.cand vede cureaua schelalaie si fuge ascuzandu-se sub pat, odata se bucura ca am ajuns acasa si cand alerga s-a lovit de perete s-a pus in fat peretelui se uita la el catva secunde si apoi fugea schelalaind ce ar putea avea? multumesc funda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

In trecut poate a fost lovita si a ramas cu sechele. Nici cainelui meu nu ii lace sa respir langa botul sau urechile ei. Fiecare caine este diferit si reactioneaza diferit.
Legat de perete, poate a durut.o sau s.a speriat, daca si.a revenit si nu are nicio problema inseamna ca totul este bine, si nu trebuie sa o duci la veterinar.