| Larisa498 a întrebat:

Buna,am un bichon de 3 luni si 2 saptamani. Acum am terminat cu primele 3 vaccinuri, pot sa il scot la plimbare? A dispărut acel risc de a se îmbolnăvii? Cat timp trebuie să dureze o plimbare? Dau funda ....multumesc frumos

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așteaptă să treacă 7-8 zile de la ultimul vaccin, pe urmă poți să-l plimbi. Cam 15 minute. Poți ieși cu el și mai des, însă plimbări scurte. În felul acesta, îl vei obișnui să își facă nevoile afară. Când crește, poți ieși de două ori pe zi (dimineața și seara), câte o oră.