| Radeas1 a întrebat:

Cat ar trebui sa dureze o plimbare cu un bichon de 5 ani afara? Avand in vedere ca il scot de 3 ori pe zi.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cam o ora adunate, deci de 3 ori pe zi iar timpul adunat sa fie cam in jur de o ora. E talie mica, deci nu are nevoie de prea multa miscare, dar banuiesc ca ii place sa fie afara, sa miroase, deci nu vad de ce sa nu il scoti mai mult timp. Spre exemplu cainele meu e pechinez metis, are 14 ani si in weekend o plimbam cel putin 2 ore prin parcuri, pe faleza, etc, acum m-am mutat la casa si acum sta cat vrea ea afara.

| FanLenovo a răspuns:

Nu trebuie goarte mult. Dar ca sa ramana sanatos iti recomand 20 minute. De 3 ori pe zi,

| ridhimagupta a răspuns:

Sunt caini carora le place sa stea sa se plimbe ca si bichonilor eu am 2 catele cea batrana isi face nevoile si intra in casa cealalta mai tanara ii place sa alerge, sa se plimbe mai ales ca vine primavara