| Ioan_Leonard_1990 a întrebat:

AM un ciobanesc german si isi face nevoile peste tot! El are 2 luni.E inteligent, deja stie foarte bine comanda sezi.Sta ziua afara si seara in casa.Vreau sa-l invat sa-si faca nevoile la cutia cu nisip. Aveti niste sfaturi? Dau funda! :-)

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Un caine nu face ceea ce face o pisica. cainii au nevoie sa iese, sa isi faca nevoile si sa se miste. cam de 3 ori pe zi. sau cel putin de doua ori. in cazul in care tu crezi ca o sa reusesti sa il faci sa mearga la cutia cu nisip...
cutia cu nisip ar trebui sa fie o alternativa daca noaptea vrea sa isi faca nevoile si nu il scoti. incearca sa ii dai un premiu atunci cand intra in cutia cu nisip.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Nu este ca o pisica sa isi faca nevoile in cutia cu nisip.
La 2 luni nu a terminat schema cu vaccinurile...de ce il scoti afara?

| ciprian00 a răspuns:

Stiu ca e jenant dar cand face treaba mare baga-l cu nasul acolo. Nu o sa mai faca pe. teritoriul ala.