| 25577557974 a întrebat:

Bună am un rottweiler de 3 luni ai acum 1 saptamana in urma ia-m taiat coada,iar acum s-a umflat si a facut infecti, si curge ceva de la codita.
Cu toate astea ia eşit si o boalfa in zona coastelor cat un pumn si e tare! Ajutatima sunt disperat!

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Du-l urgent la un cabinet veterinar. E posibil sa faca septicemie daca nu il tratezi cat mai repede.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
trebuie sa te duci de urgenta cu el la veterinar, i s-a infectat coada ( de aceea nu sunt de acord cu astfel de proceduri la animale, mutilezi animalul si 70% se infecteaza), iar cealata problema s-ar putea sa fie o tumore sau infectia s-a dus in sange.
Deci, du-te de urgenta cu el la veterinar sa trateze infectia ( nu e de gluma cu ea, poate fi si mortala) si sa vezi si de ce i-a aparut aceea umflatura in zona coastelor si care e tratamentul.

| diabolykull a răspuns:

Cand i-am taiat si eu coada, am avut norocul sa nu i se intample nimic, totusi el a stat afara si a cea gluga, daca asa ii spune a aruncat-o de la gat in prima noapte. Si in ziua urmatoare alerga pe afara, desi nu putea sta foarte bine in sezut