| Classy a întrebat:

Ma jucam cu bichonelul meu si din neatentie si-a rupt un dinte,coltisor. Jumatate din el si s-a si crapat,dar e dinte de lapte si veterinarul meu mi-a zis ca n-are nimic, ca mai devreme sau mai tarziu oricum o sa cada.Are aproape 3 luni, si eu tot sunt panicata..are ceva ca s-a rupt?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu are nimic, mai ales daca nu il doare, dintii de lapte sunt mai fragili in general.
Incerca sa nu te mai joci cu el asa de dur ca se poate sa ii scoti dintii din gingie cu tot cu radacina si atunci o sa il doara foarte tare.