| Saya555 a întrebat:

porcusorului meu de guineea ii s-a umflat burta..si nu vrea sa manance...ce a patit?

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

E balonat săracul porcuşor. Îşi revine el, dacă nu vrea, lasă-l în pace, nu-l obliga. Apă vrea? Eventual pune o frunză de salată în cuşcă, si dacă vrea, o va mânca. Până mâine îşi revine.

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Saya555 explică:

Atunci pentru ce e TPU?straight face...intrebi ce vrei.straight face

| IonutRonaldo7 a răspuns (pentru Saya555):

Ai dreptate. imi cer scuze :*

| zuzyzuly a răspuns:

A mancat prea mult

| Tmcn a răspuns:

Dacă medicul veterinar nu se pricepe la porcuşori, mai bine nu îl duce, mai rău îi faci! Am auzit mai multe cazuri cu porcuşori care nu aveau aproape nimic şi medicii nepricepuţi le făceau mai rău. Dacă e balonat după cum bănuiesc eu, îi trece de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
| AddaSunnii a răspuns:

E fată sau băiat? Dacă e fată și o ai de curând, poate e gravidă. Încearcă s-o duci la veterinar.

| Demonul202 a răspuns:

Nustiu.ca nu sunt doctor.dul la un veterinar de animale sal verifice

| AlaMicku a răspuns:

Buna eu te-as sfatui sa mergi cu el la un medic veterinar de animale exotice si iti poate zice el ce are. Uite si un link in legatura cu porcusorii de guineea unde poti afla tot ce tine de ei : http://loveguineeapig.blogspot.ro/p/boli-porcusori-de-guineea.html

| cristim3tin a răspuns:

E constipat!

Răspuns utilizator avertizat