| Bubu_Bianca_1983 a întrebat:

Buna tpu...am o perusica si un perus, le-am pus si un cuib pentru a face puisori si mereu vad perusica ca se duce in cuib dar dupa 20-30 secunde iasa ...Nu stiu cum sa-mi dau seama daca va avea oua...dau fundita celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Buna Bianca depinde de locul unde ii tii si ai putea sa te uiti cu o laterna sau scoate cuibul de acolo si vezi daca au facut oua daca nu inseamna ca nu ai asezat cuibul cum trebuie ori nu vrea perusica sa faca pui. Iti recomand sa le dai oua galbenus asa poate sa faca oua. Mai mergi pe la ei din cand in cand si urmareste-i de la distanta fara sa ii sperii

| Necunoscuta31 a răspuns:

Analizeaza locul, pana la urma ai pus ceva nou la ea in cusca, dar sigurat o sa ai si pui happy