| Shery a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare si sper ca ma poate ajuta cineva. Am citit mai demult o carte, insa nu imi amintesc deloc numele. Tot ce stiu e ca la inceputul romanului o fata moare, pentru ca a cazut de pe cladirea primariei in casa liftului, sau ceva de genul. Era gravida si o omorase prietenul ei, care statea cu ea pentru ca era foarte bogata si stia ca nu facea rost de niciun ban daca se casatorea cu ea pe ascuns, pentru ca ar fi aflat tatal fetei si ar fi dezmostenit-o. Cei care afla adevarul despre moartea fetei(mi se pare ca e vorba despre sora ei, sau cam asa ceva), isi da seama ca avusese loc o nunta pentru ca fata avea la ea cand a murit ceva nou, ceva vechi, ceva imprumutat, ceva albastru etc. A fost si un film facut dupa cartea asta, dar mai demult. Ma ajutati?

1 răspuns:
| ninita a răspuns:

Nu cred ca este o carte foarte citita din moment ce inca nu ti-a raspuns nimeni...incearca sa-ti amintesti numele unui personaj si sa dai cautare google cu numele ala
sau incearca sa iti amintesti macar autorul, sacrificati o zi si cauta in toata bibliografia lui
sau fa-ti curat in biblioteca si revazand coperta o sa-ti-o amintesti
sper ca te-am ajutat si sincer imi pare rau ca nu ti-ai amintit
la revedere
apropo... fundita?