| daryaloveyou a întrebat:

Am un catel de aproape 2 luni si as vrea sa stiu cat de des pot sa ii fac baie? Am inteles ca sunt reguli stricte pentru asta.

4 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Pai cred ca din doua in doua saptamani, dar, ca sa fi sigur ai putea sai faci baie din 3 in 3 saptamani.

| Alice180297 a răspuns:

Eu am avut o catelusa mai mica adica avea 3 saptamani si era adusa de la curte si mirosea urat nu puteam s.o mai tin asa. Poti sa.i faci baie o data la doua saptamani, dar daca chiar trebuie sa.i faci o data baita mai repede nu este nici o problema dar ai grija cand ii faci baie sa nu.i intre apa in urechi si dupa aceea usuca.l bine de tot sau tine.l intr.o paturica la caldura pana se usuca si dupa aceea pentru a nu raci.

| pusycatdolls a răspuns:

Mai, intai depinde de rasa cainelui le ce interval se poate face baie. De obicei trebuie sa-i faci baie o data la doua saptamani, iar daca este iarna la 3-4 saptamani. Cand îi faci baie, apa trebuie sa fie calda si sa iviti sa dai cu sampon la zonele genitale. Sper ca te-am ajutat.

| hippiesoul101 a răspuns:

Teoretic baia la caini se face o data pe luna pentru ca altfel ii distrugi pielea, dar practic eu ii fac cainelui meu la 2 saptamani maxim pentru ca se murdareste. Cumpara-i un sampon pentru pui de la pet shop si spala-l. Dupa baie usuca-l bine si tine-l undeva la caldura sa nu raceasca happy
Bafta!