| TurcoaicaTa a întrebat:

Am un iepuras de 2 luni si cand il iau in brate ma zgarie si ma ciupeste... uneori ma si musca si eu vreau sa ma joc cu el nu stiu ce sa fac sa nu ma mai muste! ce sa fac sa nu ma mai muste sau sa zgarie?

6 răspunsuri:
| pushtius1 a răspuns:

Http://animaledecompanie.info/iepuri-2/iepurele-ca-animal-de-companie.html aici gasesti tot ce trebuie sa stii despre ei, de la ingrijire la cum sa il ti corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepuraşul este un animal sălbatic. Nu va reacţiona niciodată ca un câine, dacă aveai nevoie de câine trebuia să-ţi iei de-ăla. Cu timpul, e posibil să devină mai blând happy

| DisturbeDd a răspuns:

Asa sunt majoritatea cand sunt mici. insa daca vei avea grija de el, cand va mai creste va fi mai blandbig grin
funda?

| XDeiutzaX a răspuns:

Incearca urmatoarele: 1)Dai de mancare; 2)Lasa-i putintel spatiu; 3)Arata-i afectiune:mangaie-l; hraneste-l cu cei place dar nu prea multa afectiune 4)Toti zgarie(sunt speriati cand ii iei in brate) dar daca te musca posibil ca ii ti mana sub gat, burtica sau labute caci il deranjeaza sau ii ti mana la gurabig grin Sper ca te-am ajutat zuzzzu:*

| flower_3416 a răspuns:

Si eu am 5 iepurasii si orice iepuras zgarie deoarece ei se sperie si nu is animalele acelea ce sa le placa lucru acesta, sa fie luati in brate si dragaliti

| anonimnr1 a răspuns:

Cand ii dai de mancare si el se duce sa manance te duci usor la el si pui incet mana pe spatele lui dar nu il lasi sa plece si-l mangai usor, funda?big grin