| jessie13 a întrebat:

as dori sa imi dati un sfat:
Pisica mea de rasa Persana in varsta de 4 ani, a inceput sa se comporte cam ciudat...pana acum nu a mai facut asta..cand ii pun mana pe spate sau pe burtica incepe sa faca niste sunete urate si da sa ma muste si sa ma zgarie. oare ce are? Dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Un1kuL a răspuns:

Probabil e gestanta sau e bolnavabig grin

| jessie13 explică (pentru Un1kuL):

Posibil ar fi sa fie gestanta deoarece cu nu mult timp in urma ea a fost in calduri si umbla pe afara orim multumesc de sfaturi

9 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
La un control veterinar ai dus-o?
Nu costa mai mult de 30 lei, un animal = o responsabilitate.
Pot fi multe cauze de la care se manifesta asa, un control la veterinar si vei afla.
Succes si O zi placuta! happy

| DarkBlood32 a răspuns:

Poate este suparata. Cati ani are? Este batrana? Este gestanta? Asa fac pisicile la maturitate dar nu toate. Sa-ti zic ca am avut si eu acum cateva luni o pisica neagra dar acum nu mai o am si facea la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poate vrea să se mărite! Sau poate are vreo durere la coloană sau internă. Cel mai bun lucru pe care ai putea să-l facă, dacă o iubești, ar fi să o duci la medicul veterinar.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

| NikDeea a răspuns:

Faca zu Burtica ca te musca, mi se intampla si me, Cand il Mangai unori ma musca, Asta inseamna ca nu ii place. Mai bine o duci la veterinar, Sper sa nu aiba nimic! Stiu cum e sa vezi cum patese sau moare un Animal de al tau.

| stefanutzoprea a răspuns:

Persana mea e mica are 4 luni si face la fel asa se manifeste joaca lor inainte sa se obisnuiasca fugea dar acum se joaca asa. Sper ca te am ajutat

| cezi21 a răspuns:

Cred ca o deranjeaza ca e cam batrana

| sindromforyou a răspuns (pentru cezi21):

Nu e deloc batrana. pisica mea a trait 20 ani. daca e femela e in perioada de calduri.

| sindromforyou a răspuns (pentru cezi21):

Nu e deloc batrana. pisica mea a trait 20 ani. daca e femela e in perioada de calduri.